archirama.pl

Łódź i remont krańcówki. Co dalej z zabytkową zajezdnią tramwajową w Łodzi?

Zabytki w Łodzi. Architekci z Łodzi nie dostaną zabytkowej zajezdni tramwajowej w Łodzi nazywanej krańcówką. Łódzcy radni nie zgodzili się na przekazanie krańcówki architektom, którzy mieli ja wyremontować.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Łódź nie udało się przegłosować projektu uchwały, która dawałaby możliwość przekazania architektom zabytkowej zajezdni tramwajowej krańcówka w zamian za jej remont. 13 radnych było na nie. Krańcówka to zabytek modernistycznej architektury Łodzi. Zajezdnia tramwajowa został zbudowana w latach 50 ubiegłego wieku.

Popadającym w ruinę i niszczonym przez wandali obiektem zainteresowała się Okręgowa izba Architektów z Łodzi. Izba chciała wyremontować zabytek tworząc w dawnej zajezdni Przystanek Architektura, a w nim klubokawiarnie i sale multimedialne. Architekci chcieli ocalić zabytek dlatego napisali uchwałę.

Jak przypomina gazeta taki pomysł sprawdził się we Wrocławiu. Zwłaszcza, że krańcówka wpisana jest do rejestru zabytków. Jaki los czeka zabytkową zajezdnię? Teraz wszystko zależy od radnych. Więcej przeczytasz w Gazecie Wyborczej Łódź

>>ZABYTKI POLSKA. Twierdza MODLIN, najdłuższy budynek Europy

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.06.2012 13:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!