archirama.pl

Lotnisko Lublin w Świdniku blisko końca budowy. Wkrótce Lotnisko w Lublinie znajdzie się na mapie polskich lotnisk [ZDJECIA]

Lotnisko w Lublinie to pierwszy port lotniczy we wschodniej części Polski. W Świdniku powstaje nowy terminal projektu pracowni Kuryłowicz i pełna infrastruktura lotniskowa. Lotnisko w Lublinie zbliża się do końca budowy. Zobacz jak wyglądają ostatnie prace w terminalu lotniska Lublin.

Lotnisko w Lublinie 3

Budowa lotniska Lublin w Świdniku ma się zakończyć w połowie października.

Fot: Mikołaj Majda

Budowa lotniska Lublin w Świdniku ma się zakończyć w połowie października. Wtedy zostaną jeszcze odbiory techniczne. Pierwsi pasażerowie z lubelskiego portu lotniczego mają szansę odlecieć 20 listopada. Na ten dzień zaplanowano otwarcie lotniska w Świdniku. Obecnie stoi już kompletna bryła terminala wraz z elewacją. We wnętrzu terminala lotniska w Lublinie trwają prace wykończeniowe. Układane są instalacje elektryczne i sanitarne.

Lotnisko Lublin wśród polskich lotnisk

Wiele pomieszczeń jest już skończonych i gotowych do użytku. Skończona jest część lotniskowej infrastruktury jak bramki i transportery bagaży. Uporządkowania wymaga jeszcze teren wokół terminala. Obecnie montowane są elementy lotniskowej infrastruktury jak reflektory oświetlające pas startowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce na liście polskich lotnisk przybędzie kolejny port lotniczy.

>>Dlaczego lotnisko w Lublinie jest jednym z najpiękniejszych w Polsce?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Mikołaj Majda
Data publikacji: 22.08.2012 15:24

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!