Architektura
ARCHITEKTURA
Bryła lotniska w Lublinie w pełnej okazałości

Lotnisko w Lublinie gotowe. Można już zamawiać bilety

  • Komentarze

W nocnym świetle bryła terminalu prezentuje się bardzo ciekawie

W nocnym świetle bryła terminalu prezentuje się bardzo ciekawie

Fot: Mikołaj Majda
  • W nocnym świetle bryła terminalu prezentuje się bardzo ciekawie
  • Parking także już gotowy. W oddali widać bryłę termianlu
  • Przystanek szynobusu również gotowy. Pierwsze szynobusy dojadą tu z centrum Lublina już w grudniu
  • Lotnisko w Lublinie 3
  • Lotnisko Lublin

Dwa lata – tyle trwała budowa Portu Lotniczego w Lublinie. Teraz oficjalnie można powiedzieć, że prace budowlane zostały oficjalnie zakończone. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy terminal, gotowy do przyjęcia i odprawy pasażerów!

Otwarcie lotniska już w listopadzie!

Oficjalnie otwarcie nowego Portu Lotniczego odbędzie się już w listopadzie. Obecnie lotnisko czeka na ostatnie odbiory techniczne, które pozwolą na oficjalne rozpoczęcie działalności lotniska. Jednak już dzisiaj można rezerwować bilety na loty, które rozpoczną się w połowie grudnia. Obecnie możliwe są loty w czterech kierunkach 17 grudnia ruszą rejsy do Londynu (Stansted) oraz Dublina. To oferta Ryanair – irlandzkiego przewoźnika, który będzie obsługiwał lubelskie lotnisko. Pierwsze samoloty węgierskiego przewoźnika WizzAir odlecą 18 grudnia. Wizz Air oferuje loty do Londynu (Luton) i do Oslo (Sandefjord Torp).

1 mln pasażerów rocznie!

Funkcjonalna bryła terminala o powierzchni 11 tys. metrów kwadr. planuje przyjąć nawet 1 milion pasażerów rocznie. Jeżeli lotnisko będzie cieszyło się dużą popularnością, a liczba połączeń wzrośnie, możliwa stanie się dalsza rozbudowa Portu Lotniczego.

>> Dowiedz się więcej o samej bryle lotniska w Lublinie! 

Gotowa jest już także najważniejsza część komunikacji Portu Lotniczego z centrum Lublina – przystanek szynobusu. Prezes Zarządu, Grzegorz Muszyński zaznacza jedna, że całkowita siatka komunikacyjna nie jest jeszcze gotowa. Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin nadal prowadzi rozmowy z innymi przewoźnikami. Zależy nam, żeby jak najszerzej rozbudować połączenia z lubelskiego lotniska – mówi prezes zarządu Grzegorz Muszyński.

Jednak już w grudniu do lotniska, poza pierwszymi samolotami, dotrą również pierwsze szynobusy. Dzięki nim podróż z centrum Lublina zajmie tylko 15 min. To znacznie lepsze, a na pewno dużo lepiej przemyślane rozwiązanie komunikacyjne niż to, z którym spotykamy się na „nowoczesnym” lotnisku w Modlinie. Dotarcie do Lotniska Modlin jest skomplikowane zarówno przy pomocy pksów i pociągów, jak i samochodu, gdzie po drodze na lotnisko nie dopatrzymy się żadnego drogowskazu.

Wnętrze terminalu zostało skrupulatnie wykończone

 Odnosząc się ponownie do lotniska w Modlinie, gdzie poza jedną kawiarenką brak jest zagospodarowanych przestrzeni handlowych, zarówno w samym holu jak i strefie wolnocłowej, tak Lublin zadbał i o to. Tu przestrzenie przeznaczone pod usługi nie świecą pustkami. W strefie komercyjnej będą działać kafejki i bistra: 1 Minute, Flying Bistro, Business Shark oraz dwa sklepy wolnocłowe: Aelia Duty Free i Discovery Lublin, zlokalizowane w hali odlotów.

>> Oto najlepsze lotniska świata! 

 Wszystkie prace budowlane terminalu w Lublinie toczyły się zgodnie z harmonogramem. Miejmy nadzieję, że pierwsi pasażerowie będą zadowoleni zarówno z samej obsługi lotniska, jak i zachwycą się bryłą i architekturą samego terminalu.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.