archirama.pl

Lotnisko w Modlinie na ukończeniu

Kończą się prace na lotnisku w Modlinie. Modliński port lotniczy wkrótce zacznie odprawiać pasażerów. Trwają również prace nad skomunikowaniem lotniska z Warszawą.

Lotnisko Modlin

Nowe lotnisko Modlin na ukończeniu

Fot: www.modlinairport.pl

Jak podaje „Gazeta Wyborcza Warszawa” obecnie najwięcej prac budowlanych toczy się w lotniskowym terminalu. Działa już system transportu i selekcji bagażu. Ale dopracowania wymagają niektóre elewacje budynku. Rozbudowywana jest infrastruktura wokół lotniska: parkingi i drogi dojazdowe.

>>Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział [ZDJĘCIA]

Mimo to port lotniczy w Modlinie nie będzie czynny na Euro 2012. Jak ustaliła gazeta pierwszy rejsowy samolot wyląduje na lotnisku w Modlinie dopiero 16 lipca. Do tego czasu port lotniczy musi jeszcze zadbać o transport z terminala do centrum stolicy. Mówi się o bezpośrednim połączeniu autobusowym z Warszawą i wahadłowym autobusie dowożącym pasażerów do pociągu w Nowym Dworze Mazowieckim.

Terminal lotniska w Modlinie został zaprojektowany przez tragicznie zmarłego Stefana Kuryłowicza. Jego budowa została rozpoczęta na przełomie 2010/2011 roku przez firmę Mostostal Warszawa. Bryła terminala ma charakterystyczny owalny kształt. Wykonana została ze szkła i metalu. Port lotniczy leży około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Powstaje na bazie dawnego lotniska wojskowego. Lotnisko w Modlinie będzie obsługiwać loty tzw. tanich linii.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: www.modlinairport.pl
Data publikacji: 2.05.2012 11:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!