archirama.pl

Lotnisko we Wrocławiu. Nalot rosyjskich kibiców na Euro 2012

Kibice z Rosji opanują lotnisko we Wrocławiu. Terminal Lotniska we Wrocławiu przyjmie rekordową liczbę kibiców na Euro 2012. Tylko rosyjskich kibiców przewinie się przez lotnisko we Wrocławiu blisko 10 tys.

Lotnisko we Wrocławiu

Lotnisko we Wrocławiu zyskało nowy terminal. Budynek zaprojektowała pracownia JSK Architekci

Fot: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław / fot: Sebastian Stachowiak

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław” w związku z Euro 2012 port lotniczy we Wrocławiu czeka prawdziwe oblężenie kibiców. Głównie kibiców z Rosji. Na wrocławskim lotnisku wyląduje aż 250 samolotów czarterowych. Nawet połowa czarterów, to samoloty rosyjskich kibiców. Jak ustaliła gazeta terminal lotniska we Wrocławiu sporo zarobi na przyjeździe kibiców.

>>Nowy terminal lotniska w Poznaniu. Wkrótce otwarcie!

Lotnisko ma już sporo zamówień na najdroższy rodzaj obsługi VIP. Ta zawiera dojazd limuzyną z pasa startowego do terminalu, specjalne menu oraz osobną poczekalnię w pokoju VIP Supreme. Lotnisko zadbało również o zapewnieni rosyjsko języcznej obsługi. Specjalnie z myślą o Euro 2012 terminal lotniska we Wrocławiu przeszedł gruntowny remont. Budynek zyskał nową bryłę, i halę obsługi pasażerów.

>>Polskie dworce na Euro. Wypadają równie dobrze jak lotniska?

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław / fot: Sebastian Stachowiak
Data publikacji: 31.05.2012 12:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!