archirama.pl

Lubelska Krokiewka, czyli skocznia narciarska w Lublinie

Skocznia narciarska na Lubelszczyźnie? Tak. Projekt skoczni narciarskiej w Lublinie jest na ukończeniu. Inwestorzy chcą, żeby budowa lubelskiej Krokiewki zakończyła się przed zimą.

Skocznia narciarska w Lublinie

W Lublinie ma powstać skocznia narciarska

Fot: Inter Steel

Jak pisze „Dziennik Wschodni” lubelska skocznia narciarska to społeczna inicjatywa grupy pasjonatów skoków narciarskich. Bracia Aleksander i Maksymilian Furtak wraz z kolegą Damianem Widomskim od kilku lat zabiegali o zbudowanie w Lublinie skoczni narciarskiej z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej, panowie zbudowali zupełnie amatorską skocznię przy ulicy Liszkowskiego. Na obiekcie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach narciarskich.

Niestety właściciel posesji zażądał jej rozebrania. Ale jak podaje gazeta panom udało się znaleźć lokalizację dla nowego obiektu. Lubelski MOSiR zaproponował wybudować skocznię obok hali „Globus” przy ulicy Kazimierza Wielkiego. W projekt budowy lubelskiej Krokiewki włączyła się firma Inter Steel z Krakowa, która zajęła się opracowaniem projektu budowlanego i wykonawczego oraz nadzorem nad późniejszą budową. W projektowanie profilu skoczni aktywnie włączył się Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Krakowskiej. Prace podobno są już na ukończeniu. 

Krokiewka ma powstać na odpowiednio wyprofilowanej górce w pobliżu hali „Globusa”. Dzięki temu będzie można obserwować skoki z tarasów hali. Rozbieg umieszczony zostanie na stalowej konstrukcji. Dziennik Wschodni” pisze, że według założeń projektowych, lubelska skocznia narciarska będzie wyposażona w zmienny kąt nachylenia rozbiegu. Na razie nie wiadomo jak długie skoki będzie można oddawać na lubelskiej skoczni.

>>Stadion Narodowy walczy o miano najlepszego na świecie 

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Inter Steel
Data publikacji: 4.04.2012 13:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!