archirama.pl

Lublin z płatną strefą parkowania

Lublin, przykładem wielu europejskich metropolii, chce ograniczyć ruch samochodów w centrum. Miasto chce w całym śródmieściu wprowadzić strefę płatnego parkowania.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Kurier Lubelski” lubelski magistrat pracuje nad objęciem centrum miasta całkowitą strefą płatnego parkowania. Obecnie w Lublinie obowiązuje podział na miejsca parkingowe płatne i bezpłatne. Teraz miasto chce to zmienić. Nowa strefa płatnego parkowania ma objąć swoim zasięgiem 57 ulic.

Będzie w niej ok. 1700 płatnych postojówek. Dziś na tym terenie jest ok. 600 płatnych miejsc parkingowych. Obecnie urzędnicy są na etapie wyboru firmy, która będzie zarządzać strefą płatnego parkowania w Lublinie. Na razie urzędnicy otrzymali dwie oferty. Do przetargu stanęło Konsorcjum City Parking Group wraz z lubelskim MPK, które oszacowało swoje koszty na 6 milionów 680 tysięcy złotych oraz spółka Parxis, która zaproponowała ofertę o wartości 6 milionów 830 tysięcy złotych.

Od wykonawcy miasto oczekuje stworzenia pełnej infrastruktury parkingowej oraz prowadzenia jej przez 45 miesięcy. Na zbudowanie płatnej strefy parkowania miasto jest skłonne przeznaczyć około 8 milionów złotych. Ale według szacunków urzędników inwestycja powinna szybko się zwrócić, bo roczne wpływy z parkometrów obliczono na blisko 3,5 miliona złotych.

Jak pisze gazeta ratusz chce, żeby strefa płatnego parkowania zaczęła działać 0d 1 października 2012 roku. Tym samym Lublin dołączyłby do grona miast i metropolii, które starają się ograniczać ruch samochodów w centrum miasta.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.04.2012 10:03

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!