archirama.pl

Luksusowa samotnia na pustyni – czyli niezwykły hotel w Meksyku

Tylko Ty i dzika półpustynna przyroda. Takich wrażeń dostarcza nietypowy hotel Endémico Resguardo Silvestre w Meksyku. Każdy pokój to osobny domek, rodzaj luksusowej samotni. Te nowoczesne pustelnie mają panoramiczne okna pozwalające podziwiać przepiękny skalisty krajobraz

Hotel Endémico Resguardo Silvestre

Hotel Endémico Resguardo Silvestre w Meksyku. Każdy pokój tego niezwykłego hotelu to osobny domek-samotnia

Fot: dzięki uprzejmości pracowni Gracia Studio

Hotele coraz częściej w walce o klienta szukają indywidualnego wyrazu. Na świecie powstaje coraz więcej hoteli o bardzo awangardowych bryłach i ciekawej formule. Taki z pewnością jest Endémico Resguardo Silvestre w Valle de Guadalupe, regionie winnym w Meksyku.

To hotel, w którym raczej nie musisz obawiać się przykrych hałasów dobiegających z sąsiednich pokoi, bo każdy pokój to… osobny domek. Przybrały one formę prostych budek, niczym domki dla ptaków. Takie skojarzenie nasuwa się samo, bo bryły oparto na czterech cienkich słupach, oderwane są od skalistego podłoża – dzięki temu architektura hotelu nie ingeruje w naturalny pejzaż rozległej doliny.

nietypowy hotel w Meksyku

Hotel Endémico Resguardo Silvestre składa się z 20 porozrzucanych po zboczu pokoi-samotni. Każdy ma własne wejście, sypialnię z dużym panoramicznym oknem oraz łazienkę. Przy domkach znajdują się tarasy z kominkiem, gdzie wieczorami można w cieple ognia podziwiać gwiazdy na zazwyczaj czystym w tym rejonie Meksyku niebie.

Pokoje tak usytuowano, by każdy leżąc w swoim pokoju miał przez olbrzymie okno niezakłócony widok na dolinę i znajdujące się poniżej połacie winnic. Dzięki czemu wrażenie przebywania sam na sam z krajobrazem – znacznie się potęguje.

nowoczesna samotnia

Domki, choć proste, mają ciekawą architekturę. Konstrukcja nośna została wyrzucona na zewnątrz – to dwie ramy stalowe. Prostopadłościenny kontener domków zacienia dodatkowy pochyły daszek, chroniący wnętrze przed przegrzaniem. Całość oblicowano stalą Corten, która ma rdzawy odcień, wpisujący kubiczne domki w koloryt piaszczysto-skalistego pejzażu.

Hotel to dzieło pracowni Gracia Studio z San Diego.

Całość terenu hotelu Endémico Resguardo Silvestre liczy 99 hektarów. Oprócz domków znajduje się tam spory basen dla gości oraz wytwórnia win, gdzie można smakować miejscowych trunków.

Samotnia z Meksyku to idealne miejsce do odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta.

 

Czytaj też: Schronienie w sercu lasu - Tree Hotel

Autor: TM
Zdjęcia: dzięki uprzejmości pracowni Gracia Studio
Data publikacji: 25.01.2012 17:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!