Architektura Warszawy. Budynek przy ulicy Bonifraterskiej idealnie komponuje się z położonym nieopodal fragmentem bryły Sądu Najwyższego nadwieszonym nad ulicą. Realizacja apartamentowca została podzielona na dwa etapy. Pierwszą część projektu zrealizowano 5 lat temu. Bryłę architektury Warszawy zlokalizowaną wzdłuż ulicy Franciszkańskiej wyróżnia przede wszystkim neomodernistyczny charakter. Budynek utrzymany w oryginalnym stylu posiada całkowicie przeszkloną elewację. Takie rozwiązanie umożliwia dobre doświetlenie wnętrza, ale sprawia także, że pomieszczenia są doskonale widoczne z ulicy.
Szklany dom architektury Warszawy
Zupełnie inny charakter nadano bryle, która powstała w drugiej fazie inwestycji. Mimo to granica pomiędzy dwoma etapami budowy jest niemal niezauważalna. Najwyższa, całkowicie przeszklona kondygnacja stanowi estetycznie spójną całość z resztą elewacji. Nowa część budynku architektury Warszawy od strony południowej jest kontynuacją elewacji zrealizowanej w pierwszym etapie inwestycji. Dominantę sprawuje tu przeszklona bryła mieszcząca dwa apartamenty. Elewacja od strony południowej odbija sąsiednią zabudową i tereny zielone. Elewacja od zachodniej strony charakteryzuje się pasami międzyokiennym, które obłożono szkłem zadrukowanym w czarno-białe paski. W efekcie fasada nie odbija zabudowy położonej w bezpośrednim sąsiedztwie, a tym samym wyraźnie odcina się od otoczenia. Zabieg ten sprawia, że pomimo wykorzystania identycznych materiałów zarówno na zachodniej jak i północnej fasadzie, elewacjom nadano zupełnie odmienny charakter. Parter nowej części budynku został zaprojektowany jako przejście łączące podwórze z ulicą Franciszkańską. Przestrzeń ta została optycznie powiększona poprzez zastosowanie ścian i sufitów wykończonych szkłem
Bogactwo barw w odważnej formie
Wnętrze części apartamentowca z drugiego etapu jest o wiele bardziej wyraziste. Jednobarwne przestrzenie ustąpiły miejsca powierzchniom charakteryzującym się bogactwem kolorów. Eleganckie okładziny kamienne zamieniono na płyty szkła, a szorstki betom został zastąpiony betonem architektonicznym. Przestrzenie wspólne wszystkich kondygnacji wyłożono kolorowym szkłem i lustrami. Nasycone kolory drzwi i balustrad klatek schodowym stanowią dopełnienie całości.
