archirama.pl

Majówka 2012 Lublin. Majowy weekend z lubelską architekturą

W Lublinie szykuje się majówka z zabytkami i miejską architekturą. Jak pisze „Dziennik Wschodni” w majowy weekend będzie można zwiedzić Teatr Stary i podziemia Starego Miasta.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze gazeta miasto chce za darmo przypomnieć mieszkańcom ich miasto. To także propozycja dla turystów na poznanie architektonicznych tajemnic Lublina. Projekt Sezon Lublin rusza tuż przed majówką 2012 i potrwa do 6 maja. Jak podaje „Dziennik Wschodni” liczba miejsc jest ograniczona, dlatego miasto wprowadziło zapisy na poszczególne imprezy.

>>Bastion Ceglarski we Wrocławiu otwarty na majówkę?

I tak na wycieczkę szlakiem jagiellońskim przewidziano 300 miejsc. A na majówkowe spacery miejskimi szlakami około 600 osób. Są też takie propozycje jak: Zwiedź Lublin w biegu – to propozycja „obtruchtania” najciekawszych budynków i atrakcji architektonicznych Lublina. Można wziąć udział w akcji Przejdź po Lublinie miejskimi szlakami: Unii Lubelskiej, Pamięci Żydów Lubelskich, Zabytków Architektury czy zwiedzanie lubelskiej Trasy Podziemnej.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.04.2012 13:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!