archirama.pl

Majówka w Polsce za małe pieniądze – Ustka 2012

Długi weekend majowy spędzić można inaczej, niż leżąc przed telewizorem. Sprawdź, jak tanio spędzić majówkę w Ustce – nadmorskiej perełce architektonicznej.

Ustka majówka 2012

Widok na wybrzeże w Ustce

Fot: SAS/lot.ustka.pl

Bardzo dobrym rozwiązaniem na zorganizowanie udanej Majówki 2012 jest skorzystanie z oferty serwisów zakupów grupowych. Większość z dostępnych ofert jest możliwa do wykorzystania właśnie w terminie długiego weekendu. Wyjątkowo korzystne są właśnie oferty na wyjazdy wewnątrzkrajowe, bo mimo stosunkowo niskich cen lotów za granicę, koszty utrzymania przez tydzień w czołowych europejskich stolicach są bardzo wysokie. Dlatego warto otworzyć się na ofertę polskich miast i skorzystać, z tego co proponuje rodzimy rynek. Tymbardziej, że z piękną architekturą obcować można naprawdę wszędzie.

>>Co w tym roku na majówkę w Lublinie?

Tym, którzy lubią łączyć spokojny relaks ze zwiedzaniem odwiedzanego regionu polecamy spędzić majówkę w Ustce. Ustka to niewielkie miasto położone nad morzem, w województwie pomorskim. Jako, że historia miasta sięga aż XIII wieku, Ustka to miejsce w którym historia i architektura są ze sobą nierozerwalnie połączone, a fakt, że jest to zarówno uzdrowisko, kurort i port czyni je naprawdę zróznicowanym.

Wielbicieli architektury do Ustki przyciągnąć może wiele atrakcji. Wśród tych nie do przegapienia znajdują się: kościół pw. Najświętszego Zbawiciela z 1888 roku, w którym zobaczyć możemy organy z manufaktury Völknera, obrazy z XVII wieku i krucyfiks z wieku XVIII, rybackie kamienice z XIX i początku XX wieku, domy budowane metodą szkieletową, charakterystyczne dla tej części Pomorza, latarnia morska wybudowana pod koniec XIX wieku, a także dzielnica willowa powstała na przełomie XIX i XX wieku. W 2012 roku, Ustka organizuje wielką imprezę majówkową, czyli XIII Festyn Majowy. W terminie od 30 kwietnia do 3 maja, odbędzie się szereg konkursów, występów, targów i koncertów (np. Norbi), a impreza zwieńczona zostanie uroczystymi obchodami rocznicy 3 Maja. A to wszystko w naprawdę niskiej cenie: pobyt 5-dniowy dla dwóch osób – 295 zł, dla czterech osób – 549zł.

>>Majówka 2012 w polskich miastach - sprawdź, co zobaczyć!

Zdjęcia: SAS/lot.ustka.pl
Data publikacji: 20.04.2012 12:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!