archirama.pl

Marcin Mostafa z pracowni WWAA Prezesem Warszwskiego Oddziału SARP

Marcin Mostafa został wybrany nowym prezesem warszawskiego oddziału SARP. Zastąpił on na stanowisku Jakuba Wacławka, który kierował Stowarzyszeniem przez ostatnie sześć lat (dwie kadencje). Przez najbliższe 3 lata na stanowisku prezesa zobaczymy jednego z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia – Marcina Mostafę z pracowni WWAA.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

33- letni Marcin Mostafa, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 22 października został ogłoszony nowym prezesem warszawskiego oddziału SARP. Jest jednym z założycieli warszawskiego biura WWAA. Wraz z żoną Natalią Paszkowską prowadzi biuro od 2006 roku.

Współpraca rozpoczęła się już w trakcie studiów

Od 2003 roku rozwija się współpraca między Marcinem Mostafą, a Natalią Paszkowską. Studia pozwoliły im na zdobycie praktyki w renomowanych biurach projektowych, a ich pasje i zaangażowanie w projektowaniu pogłębiał udział w licznych konkursach. WWAA – rozwinięcie skrótu nazwy pracowni jest tu oczywiste. WWA jako skrót miasto Warszawa, gdzie istnieje biuro i gdzie tworzy się najwięcej projektów. Dodatkowo sami architekci związani są z tym miastem. Dodatkowa litera A w nazwie oznacza po prostu...architektów.

Jednym z najważniejszych projektów, który pozwolił wybić się młodym projektantom była wygrana w konkursie na projekt pawilonu na wystawę EXPO 2010 w Szanghaju. Popularna już na całym świecie bryła przypadła do gustu nie tylko polskim architektom. „Wycinanka” była innowacyjnym pomysłem pokazania polskiej tradycji, kultury w połączeniu z wymyślnym kształtem bryły.

>> Dowiedz się więcej o pracowni WWAA!

Niesamowite wrażenie wywiera także Dom Kultury na warszawskim Służewcu, do którego poza Marcinem Mostafą i Natalią Paszkowską dołączył się Jan Sukiennik z pracowni 137 kilo. Budowa domu kultury powoli dobiega końca. Dla architektów ważne było stworzenie nowoczesnego i interaktywnego miejsca spotkań w połączeniu z istniejącym tu niegdyś układem urbanistycznym i krajobrazem.

Nie tylko projektowanie budynków jest domeną WWAA

Mimo, że najważniejszą dziedziną projektowania wśród architektów jest projektowanie różnorodnych budynków i założeń urbanistycznych to biuro WWAA wychodzi poza ten schemat. Dzięki różnorodności zleceń już nie raz młodzi architekci udowodnili, że każda forma tworzenia czegoś nowego jest dla zabawą, która owocuje wspaniałymi pomysłami. WWAA często podejmuja się projektów scenografii, wystaw, wnętrz, a także mebli. Daltego w 2010 roku do biura WWAA jako partner dołączył Boris Kudlička – absolwent wydziału projektowania scenografii, scenograf i projektant ekspozycji.

Miejmy nadzieję, że młody architekt Marcin Mostafa, poza swoja wiedzą i doświadczeniem wniesie dużo nowych pomysłów które będą miały odzwierciedlenie w nowoczesnej, polskiej architekturze.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.10.2012 11:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!