Kompozycja architektoniczna
Narodowe muzeum dizajnu wzniesiono w nowopowostałej części miasta Holon, przeznaczonego na nowe centrum kulturalne i edukacyjne Izraela. Działka sąsiaduje bezpośrednio z głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta oraz mediateką – największą w Izraelu biblioteką multimedialną. Przedpole budynku muzeum stanowi rozległy plac miejski. Łagodnie pofalowany teren działki podkreślono architektonicznie poprzez spiętrzenie funkcji muzeum w pionie i oplecenie budynku rzeźbiarsko ukształtowaną rampą, przypominającą układ warstwic i stanowiącą główny element komunikacji muzeum. Przewodnim motywem projektowym jest gra pomiędzy regularnym układem pomieszczeń i dynamiczną krzywoliniową osłoną zewnętrzną. Jej zasadnicza część jest zbudowana z pięciu opasujących cały obiekt wstęg wykonanych z wietrzejącej stali Cor-Ten.
Stanowią one charakterystyczny element architektury budynku, jak również pełnią rolę konstrukcyjną. Każdą ze wstęg spatynowano na inny odcień – ich starzenie się ma nawiązywać do geologicznych procesów zachodzących na izraelskiej pustyni.
Wstęgi są zawsze widoczne dla zwiedzających i pozwalają im zorientować się w położeniu na terenie muzeum. Nad placem wejściowym do budynku tworzą ażurowe zadaszenie akcentujące strefę wejścia głównego, wokół sal wystawowych wydzielają dodatkową, zewnętrzną przestrzeń wystawową, stanowią też przestrzenny i konstrukcyjny szkielet rampy prowadzącej z holu głównego do foyer dużej galerii.
Główna galeria wystawowa ma 500 m2. Charakterystycznym elementem jej przestrzeni jest zadaszenie z belek ukształtowanych w sposób umożliwiający równomierne rozproszenie mocnego światła naturalnego. W konstrukcji belek zintegrowano również system oświetlenia sztucznego.

-
Utworzone w 1971 roku Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni było pierwszą w kraju placówką, gdzie zwiedzający mogli podglądać morską florę i faunę. Sam obiekt muzeum to ciekawy, modernistyczny gmach z międzywojnia ze szklaną rotundą z czasów powojennych więcej
-
Adaptacja silosu na mieszkanie
Ołomuniecki silos nie został oswojony, lecz okiełznany: nie mamy do czynienia z typowym loftem, mieszkaniem bezkonfliktowo wpisującym się w historyczną tkankę architektoniczną, ale z radykalną interwencją, której najważniejszym elementem jest dominująca, przeskalowana nadbudowa więcej
-
-

- ARCHITEKTURA: 40 lat temu otwarto pierwsze w Polsce muzeum oceanograficzne
- ARCHITEKTURA: Adaptacja silosu na mieszkanie
- ARCHITEKTURA: Riegler Riewe Architekten: Muzeum Śląskie
- ARCHITEKTURA: Pysall.Ruge Architekten: Muzeum Lotnictwa Polskiego
- ARCHITEKTURA: Lahdelma & Mahlamaki Muzeum Historii Żydów Polskich