archirama.pl

MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ MUZEUM PRAGI?

MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI powstaje w zabytkowych praskich kamienicach. Budynki zostaną zmodernizowane na potrzeby muzeum, ale utrzymany zostanie ich pierwotny klimat. Muzeum starej Pragi wzbogaci się o dodatkowo o nowy budynek. Zobacz jak będzie wyglądać Muzeum Warszawskiej Pragi.

Muzeum Pragi

Muzeu Warszwaskiej Pragi

Fot: Muzeum Warszawskiej Pragi

W pobliżu bazaru Różyckiego stanie Muzeum Warszawskiej Pragi przy ulicy Targowej. Muzeum zostanie zbudowane w autentycznym praskim budynku, który zachował swoją architekturę i styl. To trójkondygnacyjny budynek mieszkalny z unikalnym zespołem modlitewno – sakralnym. Budynek zlokalizowany jest w pobliżu znanego wszystkim Warszawiakom Bazaru Różyckiego. Przyszła siedziba muzeum wymaga gruntownej modernizacji i przebudowy. Budynek przez dziesiątki lat popadał w ruinę.

MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI I NOWY BUDYNEK

Inwestorzy Muzeum Warszawskiej Pragi zachowają zabytek w jego oryginalnym kształcie. Poszczególne budynki i pomieszczenia zostaną wyremontowane, a ich wnętrza zaadaptowane na potrzeby muzeum. Zgodnie z projektami i wizualizacjami wszystkie trzy budynki zostaną poddane modernizacji. Dodatkowo projekt przewiduje budowę zupełnie nowego budynku administracyjnego.

Celem Muzeum Warszawskiej Pragi jest zachowanie pamięci o wyjątkowym folklorze dzielnicy, jej pamiątek i fotografii. W budynkach znajdą się ekspozycje zdjęciowe, sala historii mówionej czytelnia. Całe muzeum będzie utrzymane w niepowtarzalnym klimacie Pragi. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna PAS Projekt Archi Studio. Inwestycja zostanie ukończona w 2014 roku.

>>Muzeum Historii Żydów Polskich. Otwarcie coraz bliżej

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Muzeum Warszawskiej Pragi
Data publikacji: 5.09.2012 12:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!