archirama.pl

Muzyczny hotel w Warszawie. Zobacz architekturę i nowoczesne wnętrza. Architektura wnętrz: zdjęcia

Architektura i nowoczesne wnętrza muzycznego hotelu Sound Garden to 206 pokoi i centrum konferencyjno-biznesowe. Obiekt będzie pierwszym samoobsługowym hotelem w Warszawie.

Muzyczny hotel w Warszawie. Zobacz architekturę i nowoczesne wnętrza. Architektura wnętrz: zdjęcia
Fot: The Legend Hotels & Spa

Architektura Sound Garden Hotel i Sound Garden Conference Center wpisana będzie w kompleks Business Garden, którego część stanowią nowoczesne wnętrza hotelu. Obiekt zlokalizowany jest 2 km od warszawskiego Lotniska Okęcie, przy ul. Żwirki i Wigury.

Architektura wnętrz – inteligentne rozwiązania w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza hotelu pozbawione będą recepcji. W zamian w hotelowym lobby staną elektroniczne kioski, dzięki którym w ciągu jednej minuty goście zameldują się w hotelu, zapłacą za pobyt i e-mailem otrzymają fakturę. Rezerwacji pokoju w nowoczesnych wnętrzach będzie można dokonać, przez internetową bądź mobilną aplikację. W pokojach, za pomocą inteligentnego pulpitu, będzie można m.in. sterować oświetleniem, roletami, czy naładować własne urządzenia. Centrum dowodzenia stanowić będzie także telewizor z interaktywną telewizją i muzyką.

Zielona architektura i nowoczesne wnętrza hotelu

Architektura Sound Garden Hotel jest przyjazny środowisku, co potwierdza m.in. zgodność z certyfikacją LEED. W architekturze wnętrza i bryle wykorzystano naturalne materiały takie jak szkło i drewno, energooszczędne i naturalne oświetlenie, czy instalacje oszczędzające wodę i ponownie wykorzystujące deszczówkę.

Architektura wnętrza -  muzyczne nawiązania w nowoczesnych wnętrzach hotelu

Swoja nazwę Sound Garden Hotel zawdzięcza konceptowi muzycznemu. Na każdej z pięciu hotelowych kondygnacji będzie można słychać innego rodzaju muzyki. Już w pokoju, będzie można wybierać spośród propozycji z danego gatunku i słuchać wyselekcjonowanych przez siebie przebojów. Dbałość o dźwięki uwzględniono także w nowoczesnych wnętrzach centrum konferencyjnego. Architekturę wnętrz wszystkich sal będzie charakteryzować bardzo dobra akustyka.

Nowoczesne wnętrza centrum konferencyjno-biznesowego

Największa sala Sound Garden Conference Center – Symphony pomieści ponad 300 uczestnikówa, a przystosowana m.in. do organizacji koncertów – Opera ponad 150. Wszystkie sale mają pełny dostęp do światła dziennego oraz możliwość urządzenia przerw kawowych podczas konferencji na świeżym powietrzu. Całe Sound Garden Conference Center jest przystosowane do organizacji w jednym czasie spotkań dla 800 osób.

Inwestorem obiektu jest szwedzki deweloper SwedeCenter, operatorem grupa The Legend Hotels & Spa. Otwarcie hotelu planowane jest na kwiecień tego roku.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: The Legend Hotels & Spa
Data publikacji: 8.01.2013 18:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!