archirama.pl

Na Krakowskim Przedmieściu stanie Smoleński Pomnik Światła? Zobacz projekt Smoleńskiego Pomnika Światła

Smoleński Pomnik Światła miałby stanąć na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim. Smoleński Pomnik Światła to koncepcja PiS i fundacji Kwietniowe Światło.

Smoleński Pomnik Światła

Koncepcja Smoleńskiego Pomnika Światła

Fot: www.pomnikswiatla.org

Jak pisze portal Gazeta.pl o budowę Smoleńskiego Pomnika Światła zabiega warszawski klub radnych PiS. Obecnie trwają na ten temat rozmowy i negocjacje w stołecznym Ratuszu. Smoleński Pomnik Światła, który miałby stanąć przed Pałacem Prezydenckim to 96 świateł nieregularnie rozmieszczonych na Krakowskim przedmieściu.

Reflektory miałby emitować charakterystyczne słupy światła upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. Projekt pomnika przygotowała architekt Paweł Spychalski. O projekcie pomnika mówiło się już w zeszłym roku. Ale prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz opierając się na opinii konserwatora zabytków zanegowała możliwość budowy pomnika przed Pałacem Prezydenckim.

>>Więcej przeczytasz na stronach Gazeta.pl

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.pomnikswiatla.org
Data publikacji: 14.09.2012 12:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!