archirama.pl

Lotnisko w Modlinie działa bez zarzutu? Na Lotnisko Modlin nie łatwo dojechać

Lotnisko w Modlinie działa już od kilkunastu dni. W samym terminalu modlińskiego lotniska pojawiło się kilka niedoróbek. Nie najlepiej wciąż wygląda dojazd na lotnisko w Modlinie.

Lotnisko w Modlinie

Na lotnisku w Modlinie jeszcze nie wszystko działa bez zarzutu

Fot: materiały prasowe

Terminal lotniska w Modlinie został zaprojektowany przez tragicznie zmarłego Stefana Kuryłowicza. Jego budowa została rozpoczęta na przełomie 2010/2011 roku przez firmę Mostostal Warszawa i zakończyła się w lipcu tego roku. Bryła terminala ma charakterystyczny owalny kształt. Wykonana została ze szkła i metalu. Port lotniczy Modlin leży około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Powstaje na bazie dawnego lotniska wojskowego.

Lotnisko w Modlinie będzie obsługiwać loty tzw. tanich linii. Nie udało się otworzyć lotniska Modlin pod Warszawą na Euro 2012. Budowniczowie spieszyli się, żeby zdążyć jeszcze w te wakacje. Lotnisko i terminal są już od kilku dni czynne. Niestety w trakcie budowy pojawiło się kilka niedoróbek, które dziś utrudniają funkcjonowanie lotniska w Modlinie.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce

Gazeta Wyborcza Warszawa kilka dni temu pisała między innymi o problemach pasażerów, którzy utknęli w kolejkach do punktów odprawy. Niektórym z nich nie udało się odlecieć mimo wykupionych na samolot biletów. Gazeta pisała również o awariach systemu obsługi pasażerów. Skutki? Kilkudziesięciu pasażerów poleciało do Norwegii bez swoich bagaży.

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie

Samochodem na lotnisko w Modlinie najłatwiej dojechać z Warszawy trasą na Gdańsk (krajowa 7). Za mostem na Wiśle należ skręcić w prawo. Po kilkuset metrach znajdziemy skręt na lotnisko. W godzinach popołudniowego szczytu droga mocno zakorkowana, zajmuje dużo czasu.

Z dworca Centralnego na lotnisko w Modlinie odjeżdża około 15 pociągów. Z dworca Warszawa Gdańsk ponad 20. Ale na stacji Modlin trzeba przesiąść się w autobus jadący do terminala lotniska. Na lotnisko kursuje również prywatny autobus, ale jego koszt to ponad 30 złotych. Są nadal problemy komunikacyjne pomiędzy lotniskiem w Modlinie a centrum Warszawy. Tutaj też pojawiło się kilka problemów Przy drogach prowadzących z Warszawy do Modlina wciąż brakuje odpowiedniej informacji. Nie wszędzie pojawiły się znaki informujące kierowców i podróżnych jak dostać się na lotnisko Modlin.

Trzeba je było zdemontować. Nadal nie udało się zgrać rozkładów jazdy autobusów kursujących pomiędzy lotniskiem, a stacją kolejową Modlin. Pasażerowie często czekają aż godzinę na połączenie. Tym bardziej uciążliwe, że wciąż nie pojawiły się restauracje i sklepy, w których podróżni mogliby oczekiwać na połączenie. To tylko potwierdza konieczność wybudowania stacji kolejowej bezpośrednio przy terminalu lotniska Modlin. Według wstępnych analiz w przyszłym roku przez lotnisko w Modlinie może przewinąć się nawet dwa miliony pasażerów.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.07.2012 16:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!