archirama.pl

Nagroda Miesa van der Rohe: wśród pięciu finalistów jest realizacja z Polski!

O nagrodę Miesa van der Rohe na starcie walczyło 10 realizacji z Polski. 15.02.2017 ogłoszono listę 5 ścisłych finalistów. Na liście znalazła się 1 realizacja z Polski: Muzeum Katyńskie projektu BBGK Architekci.

Muzeum Katyńskie

Wszędzie tam gdzie narracja muzealna tego wymagała beton barwiony stał się także środkiem architektonicznego wyrazu

Fot: BBGK Architekci

Muzeum Katyńskie powalczy o Nagrodę Miesa van der Rohe 2017!

Spośród 10 polskich realizacji nominowanych do prestiżowej nagrody Miesa van der Rohe, do ścisłej piątki zakwalifikował się tylko 1 obiekt - Muzeum Katyńskie. Siedziba Muzeum Katyńskiego znajduje się w Cytadeli Warszawskiej. Odrestaurowany obiekt można zwiedzać od 2015 roku. Muzeum ma na celu przedstawienie bolesnej historii Polski, która miała miejsce podczas II Wojny Światowej oraz upamiętnić mord katyński i losy Polaków w ZSRR.

Pozostali nominowani do nagrody Miesa van der Rohe 2017

Pozostałe cztery nominacje przyznano następującym obiektom:

1. Plac Kannikegarden w duńskim Ribe,

2. Budynek Ely Court z mieszkaniami komunalnymi w Londynie,

3. Renowacja apartamentowca deFlat Kleiburg w Amsterdamie,

4. Francuskie Muzeum Memorial du Camp de Rivesaltes.

Zdjęcia: BBGK Architekci
Data publikacji: 16.02.2017 08:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!