archirama.pl

Najciekawsze artykuły w skróconej wersji z Archiramy. Przeczytaj a dowiesz się więcej co w architekturze piszczy

Brakuje ci architektury z dawnych lat? A może jesteś fanem nowoczesnej architektury? Oto przegląd tygodniowych artykułów o architekturze, architekturze wnętrz, nowoczesnych bryłach na Archirama.pl.

Najciekawsze artykuły w skróconej wersji z Archiramy. Przeczytaj a dowiesz się więcej co w architekturze piszczy
Fot: Filip Pabjas

Architektura kin studyjnych- powoli znikające obiekty z naszych miast.

Kina, kojarzone z centrami handlowymi i skomercjalizowanymi molochami zatraciły swój dawny urok. Czy można znaleźć jeszcze kina studyjne z niewielkimi salami, skupiające się na prawdziwej sztuce filmowej? Okazuje się, że są jeszcze takie miejsca na rozrywkowej mapie Polski. Akcja Wmalymkinie.pl propaguje i skupia na swej stronie, takie właśnie kina. Małe, kameralne z dobrymi filmami w repertuarze, które znajdują się często w historycznych, zabytkowych miejscach o których warto pamiętać.

Nowoczesna architektura wnętrza kina we Wrocławiu- jednego z największych obiektów kinowych w Europie.

Architektura wnętrza kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu to jedno z największych kin w stylu art house w Europie. Wnętrza zostały zaaranżowane w nowoczesny sposób tak, aby służyły wszelkim aktywnościom związanymi z filmem i jego premierą. W kinie odbywają się festiwale, przeglądy filmowe, premiery, wystawy.

Warszawski hotel Bristol jako jedyny w Polsce dołączył w styczniu 2013 roku do The Luxury Collection.

Architektura wnętrza zrewitalizowanego Hotelu Bristol w Warszawie doceniona przez The Luxury Collection skupiająca najbardziej prestiżowe i luksusowe hotele z całego świata. Dawny blask i szyk hotelu Bristol odzyskano dzięki projektowi londyńskiej architetki Anicie Rosato. Wnętrza zostały odrestaurowane w stylu art deco z pierwszych lat XX wieku.

Ciekawy pomysł bryły domku letniskowego zmienionego w dom całoroczny. Jak czescy architekci obeszli prawo budowlane

Bryła domu letniskowego znajdowała się na terenach Parku Krajobrazowego w Czechach Zachodnich, na którym isnieje zakaz budowy nowych obiektów. Architekci, aby spełnić oczekiwania inwestora, którzy marzyli o domu całorocznym, musieli zaadaptować architekturę i architekturę wnętrza domku letniskowego. Tylko na fundamentach domku z lat 50. ubiegłego wieku, mogli zaprojektować nową bryłę mieszkalną.

Zaskakująca architektura osiedli na świecie. Czy projekty te są funkcjonalne i nadają się do mieszkania?

Osiedla nie z tej ziemi. Architektura, która zadziwia, inspiruje i zaskakuje. Osiedla w kształcie jajka, czy mieszkania w filarach mostu to tylko niektóre nowatorskie propozycje architektów w nowoczesnej architekturze i architekturze wnętrz. Istniejące już osiedla jak słynna bryła "kapusta" osiedla w Creteil pod Paryżem, czy Sun City w Arizonie to przykłady, że nowoczesne, niesamowite projekty brył na stałe wchodzą we współczesną urbanizację miast

Zdjęcia: Filip Pabjas
Data publikacji: 22.02.2013 18:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!