archirama.pl

Najdroższe apartamenty świata – One Hyde Park w Londynie. Mieszka tam Kylie Minogue

One Hyde Park to najdroższy kompleks mieszkaniowy w Wielkiej Brytanii i najpewniej na świecie. Za pojedynczy apartament trzeba tam zapłacić od 20 milionów funtów do nawet 140 milionów funtów (700 milionów złotych!). Kogo na nie stać? Jedno z mieszkań kupiła piosenkarka Kylie Minogue, spory penthouse posiada premier bogatego Kataru

One Hyde Park w Londynie

Obok londyńskiego Hyde Park, w miejscu dawnego Bowater House,  wyrósł kompleks luksusowych apartamentowców z lokalami, na które stać jedynie najbogatszych.

Fot: www.onehydepark.com

Obok londyńskiego Hyde Park, w miejscu dawnego Bowater House, wyrósł kompleks luksusowych apartamentowców z lokalami, na które stać jedynie najbogatszych. 

To One Hyde Park – zespół budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi na parterze. Jest idealnie zlokalizowany na tle Londynu. Znajduje się przy stacji metra Knightsbridge na linii Picadilly Circus, co zapewnia komfortowy i szybki dojazd do centrum i pozostałych dzielnic Londynu.

nowoczesny luksus

Apartamentowce idealnie komponują się z istniejącą zabudową. Konkurs na ich projekt wygrała pracownia Rogers Stirk Harbour + Partners.

Koncepcja architektoniczna zakładała zamknięcie każdego z budynków w ramie składającej się z surowych, strzelistych elementów ciągnących się od ziemi aż po szczyty budowli.

Elewacje wykończone są ekranami z patynowanej miedzi. Zastosowano je, aby zapewnić prywatność mieszkańcom, jednocześnie dostarczając światło do poszczególnych lokali. Elementy te pozwalają też na kontrolowanie zakresu widoku z okien.

otwarta enklawa dla bogaczy

Pomiędzy segmentami mieszkalnymi umieszczone są szklane rdzenie koncentrujące ruch mieszkańców z i do apartamentów ­­­­– poprzez  szybkobieżne windy, lobby i schody. Spor ilość przeszkleń nadaje budynkom lżejszego wyrazu, przestają być zamkniętą enklawą dla bogaczy.

W projekcie przewidziano luksusowe mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach – zaczynając od kompaktowego, czteropokojowego lokalu, kończąc na olbrzymim apartamencie typu penthouse (rodzaj domu na dachu z wielkim tarasem) o powierzchni 3 tys. metrów kw.

kamerdyner dla każdego

Mieszkańcy One Hyde Park będą mogli zaparkować swoje Bentleye na dwupoziomowym parkingu pod inwestycją, a potem udać się do prywatnego kina, zagrać partyjkę na symulatorze golfa, czy zażyć kąpieli odmładzających w Spa.

W czasie relaksu właścicieli, obsługa sąsiedniego Oriental Mandarin Hotel przejdzie specjalnie wybudowanym podziemnym tunelem do ich budynków, aby uprzątnąć lokale. Posiłek i butelkę szampana dostarczy z kolei kamerdyner.

mieć za sąsiadkę Kylie Minogue

Przyjemność posiadania lokalu w kompleksie One Hyde Park rozpoczyna się od kwoty 20 milionów funtów a kończy się na 140 milionach. Uważa się, że są to najdroższe oferowane kiedykolwiek mieszkania na świecie.

Wśród kupujących są głównie biznesmeni, na przykład ukraiński oligarcha i miliarder Rinat Akhmetov. Jeden z penthouse’ów kupił Sheikh Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani, premier Kataru.

Także słynna australijska piosenkarka pop – Kylie Minogue zakupiła jeden z apartamentów.

Autor: PiKo
Zdjęcia: www.onehydepark.com
Data publikacji: 20.09.2011 15:32

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!