archirama.pl

Najdroższy dom na świecie czeka na nowego właściciela. Zobacz, jakie niespodzianki czekają w środku

W Los Angeles wybudowano dom, którego cena wywoławcza wynosi 250 mln dolarów. Jednak w tej cenie poza najdroższym domem otrzymasz również pakiet innych udogodnień. Zobacz, co znajduje się w najdroższym domu świata.

Najdroższy dom na świecie

Na parterze domu znajduje się w pełni wyposażona jadalnia. Ciekawym pomysłem jest również rozwiązanie klatki schodowej, która na pewno jest niepowtarzalnym rozwiązaniem

Fot: Berlyn Photography (źródło: Murphy O'Brien PR)

Developer Bruce Makowsky to znana osobowość, która potrafi tknąć nowe życie w najpiękniejsze domy w kraju. Najnowsza nieruchomość pobiła wszelkie rekordy. Pierwszym z nich jest cena za jaką dom został wystawiony na sprzedaż – to bagatela 250 mln dolarów. Dom znajduje się pod adresem 924 Bel Air Road in Los Angeles.

Co znajduje się w najdroższym domu świata?

Cała rezydencja zajmuje powierzchnie ponad 3500 m2, do tego trzeba dodać około 1580 m2 przestrzeni poświęconej na rozrywkę, w której znajdzie się również 10 ogromnych apartamentów dla gości VIP, 21 luksusowych łazienek, 3 kuchnie, 5 barów, domowe spa, centrum fitness, czy pełnowymiarowy basen.

W najdroższym domu świata zapewniono również takie rozrywki jak kręgielnia z czterema torami, kino z miejscem dla 40 osób. Wielką atrakcją będzie też galeria z ekskluzywnymi autami wartymi więcej niż 30 mln dolarów. Warto dodać, że siedmio osobowa obsługa pracująca w domu została opłacona na najbliższe dwa lata.

W najdroższym domu świata nie zabraknie sztuki

Dla miłośników sztuki i designu również się coś znajdzie. Można tu podziwiać ponad 100 instalacji artystycznych (obrazów, eksponatów czy rzeźb). A czas umili nam lampka szampana z pełni zaopatrzonej winiarni, która znajduje się w piwnicy domu.

Niesamowite widoki z najdroższego domu świata

Dom w znacznej części został doświetlony naturalnym światłem. Ogromne, szklane otwarcie pozwalają podziwiać widok rozciągający się nad Los Angeles. W dali widać ośnieżone zbocza gór aż do Pacyfik.

Autor: Murphy O'Brien PR - materiały prasowe
Zdjęcia: Berlyn Photography (źródło: Murphy O'Brien PR)
Data publikacji: 31.01.2017 09:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!