archirama.pl

Najwyższy budynek świata powstanie w 90 dni?

Dzięki budowie z prefabrykowanych elementów chińczycy zapowiadają, że tempo budowy najwyższego wieżowca świata wyniesie pięć kondygnacji na dobę. Sky Tower ma mieć 838 metry wysokości. Oznacza to, że od najwyższego wieżowca świata Burji Khalifa będzie wyższy o 10 metrów.

Sky Tower

Sky City ma mieć 220 kondygnacji i 838 metrów wysokości. Będzie oferował ponad milion metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Fot: materiały prasowe

Najwyższy wieżowiec świata ma stanąć na południowym wschodzie Chin w mieście Changsha, ale wciąż nie ma jeszcze pozwolenia na budowę. Mimo to inwestor zapowiada, że chciałby rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.

Najwyższy wieżowiec na świecie

Sky City ma mieć 220 kondygnacji i 838 metrów wysokości. Będzie oferował ponad milion metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdzie się 17 tysięcy mieszkań, hotel na 1000 miejsc, szpital, szkoła, biura. Komunikację z ziemią ma zapewnić ponad 100 wind.

Jednak to co wzbudza największe emocje wśród architektów i konstruktorów to tempo budowy, jakie zamierza narzucić wykonawca.

Zobacz najwyższe wieżowce Europy

Pięć pięter na dobę

Jak zapewnia firma BSB, inwestycja może być prowadzona w tempie pięciu kondygnacji na dobę. Konstruktorzy zamierzają bowiem budować wieżowiec przy pomocy elementów prefabrykowanych. Mają już zresztą doświadczenie w tego typu inwestycjach. W zeszłym roku oddali do użytku 30-piętrowy wieżowiec, który został zbudowany w 15 dni (zobaczcie film).

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.11.2012 15:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!