archirama.pl

Newsweek: Kurtka Michaela Jacksona sprzedana. Prawie 2 miliony

Czerwono-czarna kurtka, w której Michael Jackson pojawił się w teledysku "Thriller", została sprzedana na aukcji za 1,8 mln dolarów. Nowy właściciel stroju chce go wykorzystać, by, wzorem samego Jacksona, nieść radość dzieciom

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Kurtka, której cena wywoławcza wynosiła 200 tys. dolarów została zakupiona za dziewięciokrotnie wyższą kwotę. Na rękawie pamiątki po zmarłym piosenkarzu widnieje autograf Jacksona oraz dedykacja dla wieloletnich projektantów strojów artysty, którym Michael podarował kurtkę.

Miliony fanów Jacksona na całym świecie zobaczyły czerwono-czarną skórę po raz pierwszy w 1983 roku podczas premiery 13-minutowego teledysku do piosenki "Thriller". Ta miniprodukcja filmowa, w której Jackson śpiewał i tańczył na cmentarzu pełnym zombie i duchów okazała się przełomem w historii teledysków i zapewniła królowi pop muzyczną nieśmiertelność.

czytaj całość >>>

Źródło: Newsweek
Autor: MJ/PAP
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 28.06.2011 10:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!