Giardini sospesi, czyli wiszące ogrody, to pawilon-stoisko zaprojektowane na targi kamieniarskie Marmomacc 2014 w Weronie.
Konstrukcja pawilonu zbudowana została ze stalowych prętów i przypomina trochę zbrojenia, ale zamiast betonu architekci wykorzystali płyty różnokolorowego marmuru i żywe rośliny. Kamienne elementy zostały rozmieszczone nieregularnie, prostokąty różnych rodzajów marmuru przeplatają się z gałęziami i pędami pnączy. Zielony dach, zielone ściany, a między nimi tradycyjnie kojarzony z włoską architekturą materiał. Projekt przygotowało biuro Metrogramma, działające m.in. w Mediolanie i Moskwie.
Instalacje nawiązują do idei Yona Friedmana i jego koncepcji przestrzennego miasta. Co prawda, w porównaniu ze śmiałymi pomysłami projektana, pawilon wystawowy sprawia wrażenie gadżetu albo modelu, ale przypomina jego podstawowe założenia. Ville Spatiale miało być miastem zawieszonym nad ziemią, zbudowanym z lekkich i tymczasowych brył, tanim i wygodnym dla mieszkańców, a przede wszystkim – zmiennym. Mieszkańcy takiego miasta mogliby budować wielofunkcyjne, przekształcane w razie potrzeby budowle zależnie od aktualnych potrzeb. W wizji Friedmana stała jest tylko wspólna infrastruktura, a to, co indywidualne, zmienia się, osadzona w sieci ponad starą zabudową.
Książka Friedmana Architecture Mobile (1960) zdobyła we Włoszech znaczną popularność, choć jego projekty pozostały wśród licznych architektonicznych utopii.