archirama.pl

Nietypowa bryła biurowca 81.WAW.PL

Biurowiec, który wygląda jak willa, czyli Dom biurowy zaprojektowała warszawska pracownia architektoniczna 81.WAW.PL

Dom biurowy - bryła od strony narożnika

Dom biurowy, niewielki biurowiec w północnej Polsce. Projekt koncepcyjny

Fot: 81.waw.pl

Biała bryła na pierwszy rzut oka kojarzy się z obszerną willą. Sami architekci sugerują nawiązanie do formy wydm i fal. Morskie skojarzenia są nieprzypadkowe, koncepcyjny projekt Domu biurowego powstał z myślą o lokalizacji w Sopocie.  
Biel elewacji przełamana jest czarnymi elementami. Liczne przeszklenia otwierają widok na działkę. Wnętrze mają jeszcze powiększyć optyczne sztuczki, takie jak wprowadzenie lustrzanego sufitu na parterze budynku.

Nietypowy biurowiec zaprojektowany został jako budynek z dwiema kondygnacjami naziemnymi i niewielkim garażem podziemnym na pięć samochodów. Na poziomie –1 mają się znaleźć także pomieszczenia  techniczne. Powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić 800., natomiast powierzchnia zabudowy – 430 m kw.
Architekci z 81.WAW.PL na parterze umieścili hol wejściowy, kuchnię oraz trzy sale konferencyjne. Na piętrze mają się znaleźć pomieszczenia biurowe a także reprezentacyjny hol recepcyjny.

Koncepcja domu biurowego powstała w 2014 roku.
To kolejna interpretacja klasycznej „białej bryły” modernizmu; w 2014 roku projektanci z 81.WAW.PL pokazali Dom dziurawy, czyli wariację na temat mieszkalnej kostki z lat 70. XX wieku. Dom korona, willa na wodzie, przyniosła im zaś wyróżnienie w konkursie architektonicznym 20+10+X World Architecture Community Awards.

Autor: KZ
Zdjęcia: 81.waw.pl
Data publikacji: 20.02.2015 10:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!