archirama.pl

Noc w chmurach - siedmioosobowa kabina mieszkalna Le Nuage

Wakacje, przygoda, szalone wojaże po świecie. Dla tych, którzy lubią włóczyć się z plecakiem po Europie, cenią sobie wygodę, ale jednocześnie nie są fanami generowania dodatkowych kosztów - we francuskim Lormont można nocą pobujać w obłokach i wyspać na miękkim materacu. Za darmo, w drewnianej kabinie Le Nuage, projektu Bruit du Frigo i Zébra3/Buy-Sellf

Noc w chmurach - siedmioosobowa kabina mieszkalna projektu Bruit du Frigo i Zébra3/Buy-Sellf

Le Nuage - kabina noclegowa dla siedmiu strudzonych wędrowców. Autorzy: Bruit du Frigo i Zébra3/Buy-Sellf

Fot: www.bruitdufrigo.com

Każdy ma czasem dosyć chałaśliwej metropolii. Szarych blokowisk i monotonii miejskiego życia. Przemierzając zatłoczone ulice często marzymy o egzotycznych podróżach, albo o odpoczynku na łonie natury. Mamy ochotę wyrwać się z nudnej rzweczywistości, uciec, aby wieść życie pełne przygód. Najlepiej w jakiejś dziczy. Najlepiej z dala od autobusów, tramwajów i kosiarek do trawy. Nie każdy ma jednak ochotę całkowicie zrezygnować ze zdobyczy cywilizacji. W głębi serca, choć nie zawsze łatwo nam się do tego przyznać: lubimy wygodę. Po całym dniu marszu po lesie z plecakiem na plecach, nadchodzi potrzeba wyspania się w wygodnym łóżku. A nowoczesne technologie umożliwiają nam łączenie nabytego wygodnictwa z przygodą.

Nie tak dawno pisaliśmy o Tree Hotel, czyli zespole ekologicznych domków na drzewach do wynajęcia. Fajny pomysł, ale Francuzi posunęli się o jeden krok dalej.

Grupa Bruit du Frigo, w połączeniu z artystami z Zébra3/Buy-Sellf stworzyli projekt Le Nuage - ostoję dla uciekinierów z miasta. W założeniach projektantów, uchodźców może być nie więcej niż siedmiu, ale za to mają szansę na bajeczną drzemkę w chmurze. A przynajmniej w chmurokształtnej kabinie z wygodnymi materacami, stojącej nad brzegiem jeziora w parku we francuskiej miejscowości Lormont.

Wszystko, co trzeba zrobić, to zadzwonić do tamtejszego biura turystyki i zarezerwować nocleg. Obłok przyjmie jednak gości tylko na jedną noc. Można go wypróbować do końca października.

 

Informacje o noclegu: na stronie grupy Bruit du Frigo

Autor: MI
Zdjęcia: www.bruitdufrigo.com
Data publikacji: 19.07.2011 13:08

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!