archirama.pl

Nowa elewacja Zamku Królewskiego. Barwy Zamku Królewskiego w dawnym stylu

Są już wizualizacje elewacji Zamku Królewskiego w Warszawie. Zaprojektowane efekty świetlne mają sprawić, że kolory elewacji Zamku Królewskiego, będą niemal identyczne, jak te za panowania króla Augusta Poniatowskiego.

Zamek Królewski zyska nowe barwy

Zamek Królewski w Warszawie. Nowe barwy mają przypominać te sprzed 240 lat

Fot: materiały prasowe

Rozpoczętorenowację fasady Zamku Królewskiego od strony Wisły. Jak pisze "Gazeta Wyborcza Warszawa" inwestycja ma kosztować około 15 mln zł. Poza odtworzeniem tynku z lat 70, wymianą parapetów, rynien i odtworzeniem blacharki i gzymsów, projekt przewiduje znacznie więcej. Na Zamku pojawi się całkowicie nowy monitoring. Dodatkowym rozwiązaniem będzie ochrona elewacji przed ptakami.

Co najważniejsze powstanie system oświetlenia elewacji od strony Wisły, który ma nadać jej wygląd sprzed wieków. Rozwiązania kolorystyczne oraz oświetlenie budynku można od dzisiaj podziwiać na przedstawionych wizualizacjach.

>>Zobacz najpiękniejszy hotel na świecie na zamku

Kolorystyka zamku będzie taka jak 240 lat temu – zapewniają konserwatorzy elewacji Zamku Królewskiego. Projekt kolorystyki elewacji przygotowali już kilka lat temu, Anna Kozłowska i Jacek Czeczot-Gawrak. Jednak aby rozpocząć prace rok temu zabrakło pieniędzy. Teraz fundusze się znalazły, a zakończenie prac planowane jest na listopad.

Rewitalizacja Zamku Królewskiego połączona jest z jego częściową modernizacją. Prace prowadzi Pracownia Konserwacji i Rewaloryzacji Obiektów Zabytkowych "Renova" z Warszawy przy współpracy z łódzką firmą Ins-Tom.

>>Rewitalizacja starówki w Szczecinie. Szczecin odnowi Stare Miasto?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.04.2012 13:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!