archirama.pl

Nowa filharmonia w Krakowie. Gdzie stanie Centrum Muzyki w Krakowie?

Krakowska filharmonia grozi zawaleniem, a urzędnicy nie mogą porozumieć się, gdzie stanie nowy budynek krakowskiej filharmonii.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Kraków” muzycy apelują do urzędników o jak najszybsze podjęcie decyzji ws. lokalizacji nowego Centrum Muzyki, bo stary budynek filharmonii grozi zawaleniem. Póki co Urząd Marszałkowski obstaje za lokalizacją przy ulicy Wandy. Z kolei magistrat jako lepszą lokalizację uważa tereny po dawnym hotelu forum.

Gazeta przypomina, że Urząd Marszałkowski wybierał lokalizacje spośród 15 różnych lokalizacji od ul. Monte Casino po Cichy Kącik. Za ul. Wandy według urzędników przemawiają bliskość ważnego węzła komunikacyjnego – ronda Grzegórzeckiego. Urzędnicy dodają, że wybrana przez nich lokalizacja znajduje się bezpośrednio nad Wisłą. Dodatkowo sąsiaduje z Rynkiem. Urzędnicy podkreślają, że 12 ha powojskowych terenów, dzięki nowoczesnemu budynkowi, zyska szansę na pełną rewitalizację.

Z kolei magistrat przekonuje, że lepiej budować na 7 ha działce, która pozostanie po wyburzeniu hotelu Forum. Za również ma przemawiać wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja. Na urzędniczym sporze najbardziej tracą krakowscy filharmonicy, którzy skarżą się gazecie, że podczas koncertów w obecnym budynku filharmonii słychać stukot tramwajów. Na razie o krakowskim Centrum Muzyki wiadomo tyle, że według wstępnych szacunków, będzie kosztować około 100 mln złotych.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.04.2012 12:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!