Architektura
ARCHITEKTURA
Najlepsze przykłady światowej architektury

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA. Najlepsza architektura świata!

 • Komentarze

Chicago Spire wybija się ponad przeciętną architekturę miasta

Chicago Spire wybija się ponad przeciętną architekturę miasta

Fot: Santiago Calatrava / Wikimedia Commons
 • Odbicie wieżowca Burj Khalif w wodzie potęguje jego niesamowity wygląd
 • Strzelisty wieżowiec robi piorunujące wrażenie
 • Obiekty mieszkalne w Jakarcie
 • Bajkowa wizja nowego kompleksu mieszkaniowego w Jakarcie
 • Projekt kompleksu mieszkaniowego był inspirowany marynistycznymi założeniami
 • Wnętrza komplekcu mieszkaniowego w Jakarcie są nowoczesne i funkcjonalne
 • Chicago Spire wybija się ponad przeciętną architekturę miasta
 • Nowoczesna architektura wieżowca Chicago Spire stałaby się zapewne symbolem Chicago, a może nawet USA

Poziom współczesnej architektury jest niebywały. Każdy prześciga się w biciu nowych rekordów. Najdłuższe, najwyższe, najsmuklejsze. Wybraliśmy NAJ światowej architektury. Czekamy na wasze propozycje najlepszych obiektów światowej architektury, o których za 30 lat będziemy mówić, tak jak dzisiaj o architekturze PRL!

Najsmuklejszy wieżowiec świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie to od pewnego czasu centrum światowej architektury. Wszystkie powstające tu założenia są najlepsze, nowoczesne i niepowtarzalne. Burj Khalifa to najsmuklejszy budynek świata. Nie mógł powstać w innym miejscu niż Dubai. Wyjątkowy wieżowiec ma aż 828 metrów! Ale to nie jest jego jedyny rekord – jest najsmuklejszym wieżowcem na świecie. Od poziomu zero aż do samego czubka zwęża się aby na ostatnim metrze wystrzelić w niebo. Niesamowite rozwiązanie po raz kolejny każe zadać pytanie o ograniczenia w architekturze. Czy w ogóle jeszcze jakieś są?

>> Nowoczesna architektura mieszkaniowa w Polsce. Zobacz!

Architektura w Chinach dalej najlepsza

Nowy projekt CCTV to po prostu rzeźba nowoczesnej architektury. Projekt został zwycięzca w konkursie. Poszukiwano tu nie tylko wyjątkowej architektury, ale także symbolu przyszłości chińskiego budownictwa. Niepowtarzalny kształt obiektu na pewno przyciągnie wzrok Co więcej bryła praktycznie w całości została przeszklona. TV Centrum Kultury wraz z obiektami pomocniczymi będzie kolejny eksponat w kolekcji chińskiej architektury.

Nowoczesne mieszkania nad samym morzem

Reggarta to nowoczesny zespół mieszkaniowy zlokalizowany w Północnej Jakarcie. Założenie składa się z 10 identycznych obiektów i jednego zupełnie odrębnego. Architekci zaprojektowali budynki inspirując się marynistycznymi założeniami. Jeden z budynków ma odpowiadać funkcji latarni morskiej, dlatego został zaprojektowany na samym nadbrzeżu. Nowoczesne wnętrze budynków zostało wykończone na najwyższym poziomie.  

>> Nowoczesna architektura, czy kicz? Zadecyduj!

Kolejny wieżowiec. Tym razem w USA

Warsaw Spire już niedługo zakończy budowę. Natomiast droga Chicago Spire do celu jest jeszcze bardzo długa. Budowę najwyższego budynku mieszkalnego świata rozpoczęła się w 2007 roku i miała zakończyć się w 2012. Jednak w 2008 roku budowę przerwano zaledwie po wylaniu fundamentów. Budynek został zaprojektowany przez światowej klasy hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Wieżowiec miał osiągnąć wysokość 610 metrów co dałoby mu druga lokatę na świecie. Najwyższy na świecie jest opisany wcześniej Burj Khalif.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: qomboy / Wikimedia Commons, Nicolas Lannuzel / Wikimedia Commons, materiały prasowe Regatta the icon, Santiago Calatrava / Wikimedia Commons
Data publikacji: 17.09.2012 12:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.