archirama.pl

Architektura Warszawy. Rusza budowa biurowca w centrum Warszawy

Architektura Warszawy. Stołeczny kompleks Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie rozbudowany o nowoczesną bryłę, która stanie w sąsiedztwie dawnego gmachu PZPR. Pod koniec czerwca br rozpoczyna się budowa. Inwestycja zostanie zakończona zaś w 2015 roku. Zobaczcie jak będzie wyglądała architektura bryły.

Nowy świat Bis- nowoczesna przeszklona bryła w centrum Warszawy!
Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Nowa bryła, która stanie na warszawskim Śródmieściu to przeszklony gmach biurowo handlowo-usługowy z parkingiem podziemnym. Architekturę gmachu zaprojektowała pracownia AMC - Andrzej M. Chołdzyński  prowadzona przez Andrzej M. Chołdzyńskiego. Budynek  będzie miał sześć kondygnacji i wybudowany zostanie na wąskiej działce o wymiarach 20x80 m. Będzie ulokowany między Domem Partii (zabytkiem lat 50-tych XX wieku autorstwa: architektów Wacława Kłyszewskiego, Jerzego Mokrzyckiego, Eugeniusza Wierzbickiego), a gmachem Centrum Giełdowego zaprojektowanego przez architektów Andrzeja M. Chołdzyńskiego i Stanisława Fiszera. Inwestorem budowy bryły jest Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A.

Architektura Warsawy: charakterystyka bryły biurowca

Architektura bryły ma charakter biurowo-konferencyjny. Parter budynku będzie dodatkowo sprawował funkcję handlowo-usługowo. Znajdą się tam m.in. ekskluzywne sklepy. Całkowita powierzchnia biurowca to prawie 11 tys. mkw, a użytkowa przeszło 9 tys. mkw. W architekturze bryły znajdą się również dwie kondygnacje podziemne, na których zaplanowany jest garaż na 40 samochodów. Wejście główne do budynku znajdzie się w osi zabytkowego Domu Partii. Projekt przewiduje utworzenie placu miejskiego na przedłużeniu dziedzińca Domu Partii. Sklepy w parterze i na antresoli utworzą pierzeję południową tego nowego placu miejskiego. Butiki będą także dostępne od ulicy Nowy Świat.

Zrównoważona architektura bryły biurowca

Inwestor ma w planach ubieganie sie o certyfikat LEED „Core & Shell". Certyfikat ten jest przyznawany bryłom o zrównoważonej architekturze. Wśród kryteriów, według których jest on przyznawany znajdują się m.in. lokalizacja budynku, efektywne wykorzystanie wody, optymalizacja zużycia energii, odpowiedni wybór materiałów, jakość środowiska wewnętrznego oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Całym procesem certyfikacji zajmie się Jones Lang LaSalle.

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.06.2013 12:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!