archirama.pl

Nowa siedziba PZPN. Prezes będzie miał widok na Świątynię Opatrzności Bożej

Wykonawca nowej siedziby PZPN ma już pozwolenie na budowę. Projekt przygotowany przez biuro Konior Studio nawiązuje formą do bryły stadionu piłkarskiego. Biurowiec stanie nieopodal Świątyni Opatrzności Bożej.

Nowa siedziba PZPN nocą

Nowa siedziba PZPN stanie obok Świątyni Opatrzności Bożej

Fot: materiały prasowe

Nowoczesny, czterokondygnacyjny biurowiec PZPN (klasa A) stanie w Warszawie na terenie Miasteczka Wilanów, u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Wilanowskiej, niedaleko Świątyni Opatrzności Bożej.

PZPN Buduje nową siedzibę

Generalny wykonawca, firma Warbud właśnie otrzymała pozwolenie na budowę. Zaprojektowany przez Konior Studio biurowiec nawiązuje formą do stadionu piłkarskiego.

Jak piszą autorzy projektu ich głównym celem było zaprojektowanie obiektu otwartego, przyjaznego i wygodnego w użytkowaniu, który spełniając wysokie wymagania związane ze standardem wykonania i reprezentacyjnym charakterem. Zaproponowany układ funkcjonalny wynika z założeń programowych PZPN, jego struktury organizacyjnej i specyfiki działalności. Podstawową zasadą jest oddzielenie części ogólnodostępnej od części przeznaczonej dla zarządu PZPN i gości specjalnych. W budynku zaprojektowano obszerny hol z recepcją, restaurację z bufetem, salę audytoryjną z zapleczem i foyer, sklep, strefę ekspozycyjną i wypoczynkową, powiązaną przestrzennie z częścią publiczną, strefę biurową, sale wielofunkcyjne i zaplecza socjalne.

Będzie strefa VIP

Na parterze budynku znajdzie się także niezależne wejście do strefy VIP, obejmującej hol recepcyjny z bufetem, salę konferencyjną, apartamenty gościnne. Najwyższa kondygnacja budynku przeznaczona jest dla Zarządu PZPN, który będzie miał do dyspozycji zielony, częściowo zadaszony taras, o powierzchni ok. 700m² z widokiem na Świątynię Opatrzności Bożej.

Realizacja projektu zakończy się w 2014 roku

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.10.2012 12:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!