archirama.pl

Nowy bryła Wydziału Psychologii UW w Kampusie Ochota. Mamy wizualizacje budynku projektu Arch Magic!

Kampus Ochota. Uniwersytet Warszawski wkrótce wzbogaci się o nową, futurystyczną bryłę Wydziału Psychologii w Kampusie Ochota zaprojektowaną przez Arch Magic. Zobaczcie wizualizacje!

Nowy bryła Wydziału Psychologii UW w Kampusie Ochota. Mamy wizualizacje budynku projektu Arch Magic!

Nowa siedziba Wydziału Psychologii UW, proj. Arch Magic

Fot: materiały prasowe

Nowa bryła Wydziału Psychologii UW w Kampusie Ochota, zaprojektowana przez Pawła Gralińskiego z pracowni Arch Magic, będzie składała się z trzech części, a na a dachu każdej z nich znajdą się zielone tarasy. W środku przewidziano 17 tys. mkw powierzchni użytkowej oraz parking na ponad 220 miejsc. Inwestycja jest częścią rewitalizacji obszernego Kampusu Ochota w rejonie ulic Żwirki i Wigury, Banacha i Miecznikowej. Paweł Graliński zaprojektował już bryłę Centrum Nowoczesnych Technologii UW, który jest obecnie oddawany do użytku w bezpośrednim sąsiedztwie planowego Wydziału Psychologii.

Futurystyczny akcent w Kampusie Ochota

Początkowa koncepcja Wydziału Psychologii została zaprojektowana przez APA Kuryłowicz & Associates i zakładała jednolitą, prostą zabudowę. Decyzja o wyborze projektu nie była jednak wiążąca i ostatecznie przyjęto futurystyczną bryłę projektu Arch Magic. Projekt został oficjalnie zatwierdzony, a studenci będą mogli opuścić obecną siedzibę przy ulicy Stawki i wprowadzić się do Kampusu Ochota po tym, jak uczelnia znajdzie środki na realizację inwestycji. Jeszcze niewiadomo kiedy to nastąpi.

Arch Magic – lider centrów handlowych w Polsce

Paweł Graliński swoją działalność w Polsce prowadzi od 1996 roku i do tej pory brał udział w projektowaniu wielofunkcyjnych obiektów komercyjnych, w tym wszystkich polskich kin Cinema City i kinoteatrów IMAX®. Jest autorem łódzkiej Manufaktury i centrum handlowego Sadyba Best Mall nagrodzonego przez Międzynarodową radę Centrów Handlowych w Nowym Jorku. Wśród najnowszych projektów Arch Magic znajduje również kompleks handlowy Plac Vogla w warszawskim Wilanowie, którego inwestorem jest Ghelamco.

Przeczytaj więcej o Placu Vogla

Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.12.2013 15:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!