archirama.pl

Nowy drewniany wieżowiec - Ho Ho...

Bryła z drewnianą elewacją ma mieć 24 piętra. Nowy wieżowiec w Wiedniu HoHo Vienna ma być oddany do użytku już w 2017 roku

Bryła drewnianego wieżowca - Vienna Ho Ho

Bryła drewnianego wieżowca - HoHo Vienna

Fot: Kerbler - mteriały prasowe

Niedawno pisaliśmy o najwyższym drewnianym wieżowcu na świecie, szwedzkim Wooden Skyscraper. Wiedeński budynek nie jest może tak śmiałym projektem – bryła jest niższa i nieco bardziej konwencjonalna, ale oba wieżowce wiele łączy. Oba mają tradycyjną konstrukcję nośną z betonu i stali. Inne rozwiązania przy tak wysokiej konstrukcji byłyby zbyt niepewne, albo za drogie.
HoHo Vienna będzie jednak wyglądał jak rasowa budowla z drewna. Elewacja, wiele elementów wyposażenia i wystroju będzie wykonanych z różnych gatunków drewna i sklejki. Projektanci z pracowni architektonicznej Rüdiger Lainer and Partners szacują, że ok. 75% budynku powstanie z tego odnawialnego materiału.

Wieżowiec przypomina dwa gigantyczne drewniane pudełka. Będzie miał 24 kondygnacje naziemne i wysokość około 84 metrów. Powierzchnia wielofunkcyjnego budynku wynosić będzie ok. 19 500 mkw. Z biurami sąsiadować będą apartamenty, restauracja a także spa.  
Spółka Kerbler odpowiedzialna za nową inwestycję planuje oddanie budynku do użytkowania w 2017 roku. Koszt budowy szacowany jest na 65 mln euro.

Autor: KZ
Zdjęcia: Kerbler - mteriały prasowe
Data publikacji: 10.04.2015 10:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!