archirama.pl

Nowy pomysł na Port Praski. Powstała kolejna koncepcja Portu Praskiego

Jak będzie wyglądał Port Praski? Właśnie powstała kolejna koncepcja przebudowy i rewitalizacji zabytkowego portu na warszawskiej Pradze.

Port Praski Wizualizacja

Port Praski wciąż czeka na rewitalizację. Póki co, pojawił siękolejny projekt zabudowy Portu Praskiego 

Fot: materiały inwestora

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, właśnie powstały nowe wizualizacje projektu zagospodarowania terenu Portu Praskiego. O tym, jak miałby wyglądać port na Pradze, dyskutuje się w stolicy już od wielu lat. Gazeta przypomina, że w 2011 roku spółka Port Praski ogłosiła plany zabudowania tego terenu. Prace miały ruszyć wiosną 2012. Narazie pojawiają się tylko kolejne wizualizacje.

>>Zobacz jak miedź zmienia architekturę...

Jak poinformował inwestor, obecnie opracowaniem koncepcji portu i otaczających go terenów zajęli się architekci z pracowni APA Wojciechowski. Pracownia przejęła projekt od JEMS Architekci. Proponowany przez nowych twórców układ przestrzenny nie zmienił się bardzo. Niemniej pojawiły się w nim kolejne budynki - na przykład apartamentowiec, który miałby stanąć w miejscu spalonej fabryki przy ulicy Krowiej. 

Na oficjalnej stronie inwestycji można przeczytać, że Port Praski zajmie około 38 hektarów w sąsiedztwie Stadionu Narodowego. Inwestor planuje stworzyć na tym terenie nowe centrum prawobrzeżnej Warszawy, z licznymi ciągami deptaków i obszarami zieleni. Obok wieżowca praskiej Dominanty miałby się pojawić 15-kondygnacyjne budynki mieszczące biura, hotel i apartamenty mieszkalne.

W samym porcie mają się znaleźć miejsca do cumowania łodzi. Inwestor myśli też o przystanku dla tramwaju wodnego. Wymaga to budowy marin. Wzdłuż marin i bulwarów powstać ma przestrzeń przyjazna mieszkańcom. Oprócz budynków mieszkalnych ma tam znaleźć się miejsce dla licznych kafejek i restauracji. Wszystko to, choć w odnowionej formie, ma się wpisywać w klimat dawnej Pragi.    

>>Dworzec Wrocław. Zobacz jak wygląda po przebudowie...

 

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 27.03.2012 12:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!