Architektura
ARCHITEKTURA
Nowy Świat wśród najdroższych ulic na świecie

Nowy Świat w Warszawie na 45. miejscu wśród najdroższych ulic handlowych na świecie. Zobacz raport przygotowany przez firmę Cushman & Wakefield!

  • Komentarze

Nowy Świat w Warszawie na 45. miejscu wśród najdroższych ulic handlowych na świecie. Zobacz raport przygotowany przez firmę Cushman & Wakefield!

Ulica Nowy Świat w Warszawie

Fot: Robert Parma/Wikimedia Commons
  • Ranking Cushman & Wakefield

Nowy Świat. Cushman & Wakefield po raz kolejny przygotował ranking analizujący światowe lokalizacje handlowe. Nowy Świat, jako najdroższa ulica w Polsce, znalazł się na 45. miejscu. Zobacz najbardziej luksusowe adresy na świecie!

Cushman & Wakefield, jeden z globalnych liderów w branży nieruchomości, od 25 lat przygotowuje ranking głównych ulic handlowych na świecie. W kolejnej edycji wśród najdroższych lokalizacji z 64 krajów na pierwszym miejscu umieszczono dzielnicę handlową Causeway Bay w Hong Kongu, gdzie czynsz może sięgnąć 24,983 euro za mkw rocznie. Tuż za Hong Kongiem znalazła się 5 Aleja w Nowym Jorku (20,702 euro/mkw), Pola Elizejskie w Paryżu (13,255 euro/mkw) oraz New Bond Street w Londynie (8,666 euro/mkw).

Nowy Świat najdroższy w Polsce

Nowy Świat. Przy czynszu w wysokości 996 euro za mkw rocznie, warszawski Nowy Świat znalazł się na 45. pozycji zaliczając spadek o 2 miejsca w stosunku do ubiegłego roku. Polska wyprzedziła Litwę, Słowację i Rumunię i uplasowała się m.in. za Kijowem (23. miejsce), Pragą (27. miejsce) i Budapesztem (41. miejsce). Według analizy polskiego rynku sprzedaży, sytuacja w kraju powoli się poprawia, przez co klienci są coraz bardziej chętni do zakupów. Jednocześnie najemcy nie boją się inwestować w lokalizacje na najbardziej prestiżowych ulicach i centrach handlowych.

12 najbardziej prestiżowych lokalizacji handlowych w Polsce

Cushman & Wakefield przygotował również szerszą analizę, w której znalazło się 12 lokalizacji handlowych z 8 polskich miast. Za Nowym Światem znalazła się ulica Floriańska w Krakowie (936 euro/mkw), ulica Chmielna (828 euro/mkw) w Warszawie oraz ulica 3 Maja w Katowicach (672 euro/mkw). Ranking wyróżnił rosnące znaczenie ulicy Mokotowskiej i centrum handlowego VitkAc w Warszawie, w którym niedawno otwarto sklep Luis Vuitton. Czynnikami, które zwiększają atrakcyjność lokalizacji i skupiają prestiżowe marki są przede wszystkim rewitalizacje i modernizacje, czego dowodem jest Galeria Katowice, która podniosła prestiż ulicy 3 Maja oraz budowa drugiej linii warszawskiego metra, które ułatwi dojazd do głównych ulic i placów stolicy.

przeczytaj rowniez
Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: Robert Parma/Wikimedia Commons
Data publikacji: 13.11.2013 15:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.