Współczesna architektura i urbanistyka: Warsaw Build 2014
W dyskusji dotyczącej Nowego Urbanizmu udział weźmie między innymi Robert Jacek Moritz, prezes zarządu Alta S.A., inwestor Zrównoważonej Dzielnicy Siewierz Jeziorna. Inwestycja promowana jest jako praktyczna realizacja zasad Nowego Urbanizmu. Maciej Mycielski z warszawskiej pracowni Mycielski Architecture & Urbanism, główny projektant założenia, podkreśla skalę i kompleksowość założenia, zwraca uwagę na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań (oświetlenie diodami LED w przestrzeniach publicznych), pomp ciepła czy materiałów z recyklingu.
Czy zakładanie nowych dzielnic i dalsze rozlewanie się miast da się pogodzić ze zrównoważonym rozwojem? Na ile eko-miasteczko jest przyjazne środowisku? czy ekologiczny marketing działa? Te i inne pytania będzie można zadać w trakcie debaty na Warsaw Build 2014.
Spotkanie odbędzie się 18 września 2014 w godz. 12:30-13:30 w Forum Targowym Warszawskiego Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14.
W debacie udział wezmą Grzegorz Buczek - wiceprezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, WA PW, Maciej Mycielski - Mycielski Architecture & Urbanism, Robert Moritz - prezes ALTA S.A. inwestora Zrównoważonej Dzielnicy Siewierz Jeziorna, Grażyna Śledzińska prezes MTGI Agri-rol inwestora Osiedla Książenice, dr hab. prof. WAT Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny e-kwartalnika „Krytyka Architektury”.

-
Kraków miasto królów, dawna stolica Polski. Jednak udowodnimy wam, że zobaczyć tam można nie tylko piękne zabytki, ale także sporo dobrej, współczesnej architektury. Jednak na pewno Kraków to miasto kultury i sztuki. Zapraszamy na wycieczkę po Krakowie z Archiramą! Holiday in Cracow! więcej
- Nowy urbanizm
-
Projekt Miasta Ogrodu dla EEA & Tax Offices w Groningen w Holandii to bardzo istotne dla miasta przedsięwzięcie. Powstały design przestrzeni publicznej jest połączeniem kameralnego ogrodu, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowników z interesującą architekturą współczesnną pawilonu. Efektem jest przyjazna, pełna różnorodnych roślin, atrakcyjna przestrzeń miejska więcej
-
Dzięki inicjatywie FUTUWAWA możemy wspólnie tworzyć futurystyczną przestrzeń architektoniczną Warszawy. Wystarczy zgłosić swój projekt do konkursu architektonicznego. Tak właśnie zrobił Marcin Gromczewski, autor przedstawionego wysokościowca. Projektant postawił na eko projektowanie, funkcjonalność i wizjonerską bryłę. Jak się Wam podoba taka ekoarchitektura? więcej

- ARCHITEKTURA: Kraków. Co zobaczyć w Krakowie. Przewodnik po Krakowie. Zobacz co warto zobaczyć w Krakowie. Holiday in Cracow!
- ENCYKLOPEDIA ARCHITEKTURY: Nowy urbanizm
- ARCHITEKTURA: Design Miasta Ogrodu i pawilonu w Holandii. Projekt, który pokazuje, że architektura współczesna i krajobraz są nierozłączne
- ARCHITEKTURA: Projekt wizjonerskiej bryły dla FUTUWAWY - ekoarchitektura wysokościowca w Warszawie
- ROZMOWY O ARCHITEKTURZE: Czy materiał budowlany - cegła to już przeżytek? BRICK 14 - książka dla architektów o współczesnej architekturze ceglanej udowodni Wam, że absolutnie nie!