Architektura
ARCHITEKTURA
Okna Tomasz Wyktorczyk

Okna najwyższej jakości. Ciepły dom według firmy Tomasz Wiktorczyk

  • Komentarze

Okna najwyższej jakości. Ciepły dom według firmy Tomasz Wiktorczyk

Szczelne okna to są podstawą dobrej termoizolacji domu zarówno latem jak i zimą. Nie oznacza to jednak, że należy przedkładać jakość nad walory estetyczne. Udowania to firma Tomasz Wiktorczyk.

Fot: Tomasz Wiktorczyk
  • okna-energooszczedne-stolarka-okienna-tomasz-wiktorczyk/okna-energooszczedne-stolarka-okienna-tomasz-wiktorczyk_2
  • okna-energooszczedne-stolarka-okienna-tomasz-wiktorczyk/okna-energooszczedne-stolarka-okienna-tomasz-wiktorczyk_3
  • Okna najwyższej jakości. Ciepły dom według firmy Tomasz Wiktorczyk
  • Okna najwyższej jakości. Ciepły dom według firmy Tomasz Wiktorczyk

Szczelne okna to są podstawą dobrej termoizolacji domu zarówno latem jak i zimą. Nie oznacza to jednak, że należy przedkładać jakość nad walory estetyczne. Udowania to firma Tomasz Wiktorczyk.

W pogoni za najbardziej atrakcyjną ofertą stolarki okiennej, która my producenci możemy przedstawić naszym odbiorcą, odkrywamy niezmierzone pokłady inwencji, która możemy wykorzystać dla sprzedaży najlepszych okien. Obecnie na topie są okna energooszczędne, a nawet co bardziej marketingowo chwytliwe okna pasywne. Nikt nie wie co to dokładnie znaczy, ale wylansowany przez niemiecki instytut termin jest nośny, akceptowany i wręcz pożądany. To że kryteria są nie do końca czytelne i jednoznaczne, a instytut nie posiada potwierdzenia swoich kompetencji w postaci notyfikacji, nie jest już ważne.

Oczywiście własności cieplne stolarki okiennej odgrywają ważna rolę, ale okno ma również spełniać inne niemniej ważne funkcje, o których tak łatwo wielu z nas zapomina. Rozwiązania techniczne, są zazwyczaj kompromisem pomiędzy poszczególnymi szczegółami konstrukcyjnymi i ich wpływem na własności kompleksowe. Ujmując rzecz najprościej, można okna zrobić z samego styropianu czy innego aerogelu, ale czy ta konstrukcja przetrwa jesienne szarugi i zimowe zamiecie ? Oczywiście że nie.

Firma „Tomasz Wiktorczyk" kontynuując wieloletnie tradycje warsztatu stolarskiego, gdzie rzetelna robota i solidne wykonanie, miały priorytet przed odpustowym efekciarstwem, swoje autorskie rozwiązania od wielu lat sprawdza w laboratoriach badawczych, które posiadają rzetelną wiedzę, oraz kompetencje potwierdzone przez akredytację czy notyfikację. Badaniu poddajemy nie tylko jedną wybraną właściwość, ale wszystkie własności, które stanowią o niepowtarzalnej wartości naszych okien. Zapomniane przez wielu producentów badania nośności skrzydeł okien drewnianych, są przecież idealnym miernikiem przydatności materiałów izolacji termicznej do zastosowań praktycznych w konstruowanych oknach i drzwiach zewnętrznych.
Owocem wieloletnich prac konstruktorskich stały się w naszej firmie okna własnego systemu TW105, dla których przeprowadziliśmy badania wstępne typu ( ITT) zgodnie z norma PN-EN 14351-1+A1 „ Okna i drzwi zewnętrzne" i które z powodzeniem sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania.

Założyciel firmy – Józef Wiktorczyk był angażowany w latach powojennych do prac mających na celu ocalenie i konserwację min stolarki meblowej i okiennej w pałacu w Pszczynie. Kolejne pokolenie- syn Tomasz Wiktorczyk, doskonale odnajduje się w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej do obiektów zabytkowych. Zdarzało się niejednokrotnie, że wykonywał stolarkę z ocalałych zdjęć archiwalnych, czy też z pozostałych jej fragmentów. Dokonał miedzy innymi odtworzenia okien we wspomnianym pałacu pszczyńskim. Dostarczał również okna i drzwi do kompleksu pałacowego w drezdeńskim Zwingerze, do zamku w Uniejowie, pałacu Młodziejowskiego oraz w wielu zabytkowych kamienicach na starówce w Dreźnie, Krakowie, Warszawie i innych. Tradycja i nowoczesność to dwa filary naszej działalności.

Więcej informacji na stronie www.wiktorczyk.pl

Zdjęcia: Tomasz Wiktorczyk
Data publikacji: 16.12.2013 15:01
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.