archirama.pl

Poznań: OKRĄGLAK otwarty. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Poznaniu

Po trwających półtora roku pracach poznański Okrąglak znów tętni życiem. Odpowiedzialny za remont deweloper Immobel Poland stanął na wysokości zadania. Okrąglak odzyskał swój modernistyczny charakter.

Poznański Okrąglak

Zakończył się remont Poznańskiego Okrąglaka

Fot: materiały prasowe

To najbardziej charakterystyczny budynek Poznania. W poniedziałek wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie dla vipów, od wtorku Okrąglak jest już użytkowany przez najemców.

Charakterystyczna bryła budynku autorstwa Marka Leykama to przykład najlepszej architektury dojrzałego modernizmu. Od wtorku Okraglak znów „żyje”. Do wyremontowanego budynku wprowadziły się głównie banki, jednak pozostali goście również mogą podziwiać przestronną klatkę schodową z olbrzymim żyrandolem. Dla mieszkańców zostaną oddane również dwa podziemne piętra Okraglaka. W przyszłym roku zostanie tam otwarta restauracja.

Po remoncie w Okraglaku znalazło się 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej i ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Remont pochłonął ponad 20 mln zł.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.09.2012 15:34

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!