archirama.pl

Otwarcie nowego terminala lotniska Rzeszów Jasionka

Rusza nowy terminal portu lotniczego Rzeszów Jasionka. Budowa nowego terminala rzeszowskiego lotniska opóźniła się nieco, ale w końcu pasażerowie będą odprawiani w nowej hali przylotów i odlotów. 21 kwietnia terminal Jasionka otwiera drzwi dla zwiedzających.

Lotnisko Rzeszów Jasionka

 Lotnisko Rzeszów Jasionka już wkrótce otworzy nowy terminal

Fot: SKANSKA

Firma Skanska, realizująca projekt terminala, oddaje 17 kwietnia liczącą 14 tys. metrów kwadratowych nowa halę portu lotniczego w rzeszowie. Uroczystość otwarcia terminala uświetni lądowanie na lotnisku w Jasionce kpt. Tadeusza Wrony. Oficjalnie, pierwsi pasażerowie, zostaną odprawieni w nowym terminalu 8 maja. Ale już 21 kwietnia terminal portu lotniczego w Rzeszowie będzie otwarty dla zwiedzających.

>>Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział [ZDJĘCIA] 

Terminal portu lotniczy w Rzeszowie – Jasionce już od dawna czekał na solidną modernizację i przebudowę. Zwiększający się systematycznie ruch lotniczy na lotnisku wymusił budowę nowego terminala, który mógłby obsłużyć zwiększoną liczbę pasażerów. Przy okazji poprawiono infrastrukturę lotniczą na lotnisku. Między innymi zainstalowano podgrzewaną płytę, która zapobiega obladzaniu się pasa startowego. Choć pierwsi pasażerowie przejdą przez bramki lotniska za kilka dni już teraz można podziwiać konstrukcję terminala. Założenie bryłowe obiektu odbiega całkowicie od dwóch przedstawionych wcześniej.

Obiekt jest inwestycją o kubaturze największej w rejonie Podkarpacia. Jego majestat bardzo dobrze widać na zdjęciach – gigantyczne słupy, które „trzymają za rogi” ogromną połać dachową przypominają napięty od wiatru żagiel. Mimo tego wielkiego rozmiaru dach wydaje się przez to bardzo lekki, daje wrażenie wręcz unoszącego się w powietrze, mającego zamiar zaraz odlecieć. Ściany terminala są całkowicie przeszklone, co dodatkowo pozwala poczuć lekkość budynku. Od strony pasa startowego zaprojektowano taras widokowy i pomieszczenia biurowe. Nie zapomniano nawet o kaplicy dla spragnionych modlitwy.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

Zdjęcia: SKANSKA
Data publikacji: 17.04.2012 10:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!