archirama.pl

Pawilon Różanka w centrum Rzeszowa. Nowoczesna architektura w Rzeszowie

Nowoczesny pawilon Różanka ma odmienić architekturę centrum Rzeszowa. Urzędnicy, architekci i inwestorzy zgadzają się, że miasto potrzebuje nowej ikony architektury. Zobacz pawilon Różanka w Rzeszowie.

Pawilon Różanka

Projekt pawilonu Różanka, który ma powstać w centrum Rzeszowa autorstwa pracowni MWM Architekci 

Fot: materiały prasowe

Pełen nowoczesnej architektury pawilon Różanka miałby stanąć nieopodal hotelu Grand w Rzeszowie. Jak pisze Gazeta Wyborcza Rzeszów dyskusja na temat zagospodarowania tej części miasta toczy się już od jakiegoś miasta. Wszyscy zgadzają się, że Rzeszów potrzebuje nowych wizytówek architektonicznych. Gazeta pisze, że Mariusz Cybulski i Kamil Fok, właściciele hotelu Grand, chcą postawić obok swojego hotelu nowy budynek.

>>Pierwszy wieżowiec w Rzeszowie w budowie

Autorami projektu pawilonu Różanka jest pracowania MWM Architekci. Ich koncepcja zakłada zagospodarowanie działki w ścisłym śródmieściu Rzeszowa. Według projektu miałby tam stanąć dwukondygnacyjny pawilon o nowoczesnej architekturze z ciekawą elewacją. Uzupełnieniem miałby być teren przed budynkiem pełen zieleni i Piszach ciągów. - Cała zabudowa centrum Rzeszowa to kwintesencja chaosu. Nasz zamysł jest taki, by Pawilon Różanka ściągnął na siebie wszystkie emocje przechodniów – powiedział gazecie Maciej Łobos z Pracowni MWM Architekci.

>>Więcej informacji na temat pawilonu Różanka w Gazeta Wyborcza Rzeszów

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.07.2012 11:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!