archirama.pl

PLAC UNII. Rośnie nowy wieżowiec w Warszawie

Na mapie warszawskich wieżowców przybędzie kolejny budynek. Budowa wieżowca Plac Unii ma się zakończyć jeszcze w  2012 roku. ZOBACZ ZDJĘCIA jednej z większych inwestycji w Warszawie.

Wieżowiec Plac Unii 7

Wieżowiec Plac Unii zaprojektowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz& Associates 

Fot: materiały inwestora

W Warszawie przybędzie kolejny wieżowiec. Przy Placu Unii Lubelskiej trwa budowa kompleksu Plac Unii. Budynek to 90 metrowa wieża osadzona na czterokondygnacyjnej platformie. Wieżowiec kształtem bryły przypomina klasyczny flatron. Inwestorem jest firma Liebrecht & wooD.

W Wieżowcu powstaną biura i ekskluzywna galeria handlowa. Inwestycja składa się z trzech obiektów oferujących łącznie 41 300 mkw powierzchni biurowej o standardzie A+. W maju br. część biurowa Placu Unii otrzymała prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”, dołączając tym samym do grona najbardziej „zielonych” budynków stolicy. W tej chwili na placu budowy uwija się 300 pracowników ich liczba ma się wkrótce podwoić. – Podwojenie liczby pracowników pozwoli nam zrealizować konstrukcję budynku A w rekordowym czasie do końca tego roku – tłumaczy Mariusz Dziubiński, Project Manager w firmie Liebrecht & wooD.

>>Ranking Top 10 najlepszych wieżowców Archiramy

21 piętrowa wieża będzie górować nad dwoma pozostałymi budynkami kompleksu liczącymi po siedem kondygnacji każdy. Projekt pochodzi z renomowanej pracowni Kuryłowicz & Associates. Kształt budynku jest bardzo dokładnie wpasowany w kształt działki opartym na obwodzie trójkąta o lekko zaokrąglonych rogach. Wieżowiec Plac Unii to prosta i estetyczna bryła o elewacji wykonanej ze szkła i kamienia. Sylwetkę budynku wysmuklają podłużne okna na każdej kondygnacji wieży wpisując się w charakterystyczny kształt flatronu.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 5.07.2012 12:32

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!