archirama.pl

Gazeta Wrocławska: Plakat wrocławskiej graficzki Magdy Wosik będzie promował naszą prezydencję w UE

Od piątku na ulicach polskich miast spotkacie atletę prężącego muskuł w kształcie konturu Polski - sympatyczny gość wyszedł spod ręki wrocławskiej graficzki i ilustratorki, Magdy Wosik. I zachwycił jurorów 11. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS organizowanego pod hasłem "Dzisiaj Polska!", dając Magdzie pierwszą nagrodę

Magda Wosik
Fot: Gazeta Wrocławska

Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować plakat promujący Polskę podczas prezydencji w Unii Europejskiej. 

- Nagrodzony plakat jest pogodny, prosto i zadziornie malowany atleta z miejsca budzi sympatię, a litery hasła zaskakują lekkością i wdziękiem. Wypada jeszcze dodać, że projekt dyskretnie nawiązuje do najlepszych lat polskiej szkoły plakatu z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku - wyjaśnia prof. Janusz Górski, kurator Galerii Plakatu AMS. 

Czytaj całość >>>

Źródło: Gazeta Wrocławska
Autor: JR
Zdjęcia: Gazeta Wrocławska
Data publikacji: 30.06.2011 17:27

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!