Architektura z Polski przebija się na międzynarodowej arenie. W zeszłym tygodniu namawialiśmy was na głosowanie w konkursie Building of the Year na zakwalifikowane do finału konkursu dwie polskie bryły: Małopolski Ogród Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka autorstwa HS99.
Architektura - na najpiękniejsze bryły głosowało tysiące osób!
Na swojego faworyta głosować mógł każdy użytkownik internetu i jak podał organizator, jeden z najważniejszych na świecie portali o architekturze Archdaily, z tego prawa skorzystało aż 70 tys. osób!
Architektura i archtekci z Polski docenieni!
Ku naszej radości zwycięzcami dwóch kategorii zostały polskie bryły. Architektura Małopolskiego Ogrodu Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci okazała się najpiękniejszym na świecie budynkiem kultury, a Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka autorstwa architektów z HS99 zwyciężyła w kategorii Muzea i Biblioteki.
Gratulujemy zwycięzcom!
Przeczytajcie o nagrodzonych bryłach:
Architektura Małopolskiego Ogrodu Sztuki projektu Ingarden & Ewý Architekci
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka architektów z HS99

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
