archirama.pl

Pomnik Tupolewa w Kałkowie. Wielki kicz?

W czerwcu w sanktuarium w Kałkowie koło Starachowic zostanie otwarty pomnik Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Pomnik ma upamiętniać ofiary katastrofy smoleńskiej. Czy taki betonowy pomnik Tupolewa to nie kicz?

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Kielce” makieta samolotu o wymiarach 10 na 11 metrów jest już prawie gotowa. Pomnik Tupolewa będzie miał koła od poloneza. Teraz pomnik samolot czeka na ostateczne wygładzenie i malowanie. Oczywiście pomnik zostanie pomalowany w barwach biało – czerownych.

>>Ranking TOP 10: najbrzydsze kościoły w Polsce

Jak ustaliła gazeta w drzwiach zostanie umieszczone zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej. W pozostałych oknach umieszczone mają zostać zdjęcia innych ofiar katastrofy. Dookoła pomnika zostaną zasadzone dęby. W zamyśle pomnik ma być miejscem pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Ale czy taka forma jest odpowiednia? Otwarcie pomnika Tupolewa 24 czerwca.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 31.05.2012 12:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!