archirama.pl

PORT PRASKI. Polnord wybuduje apartamenty w Porcie Praskim

W Porcie Praskim ma powstać dzielnica mieszkaniowa, marina, restauracje i biura. Właściciele terenów Portu Praskiego podpisali umowę z deweloperem, który ma wybudować apartamenty. Dzielnica mieszkaniowa Portu Praskiego ma liczyć 40 tys. m kw.

Port Praski Wizualizacja

Port Praski wciąż czeka na rewitalizację. Póki co, pojawił siękolejny projekt zabudowy Portu Praskiego 

Fot: materiały inwestora

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa” właściciel 38 ha Portu Praskiego umowę na budowę apartamentów w dzielnicy mieszkaniowej podpisał z firmą Polnord. Firma będzie partnerem Elektrimu, który realizuje inwestycję. Polnord ma wybudować w Porcie Praskim budynki z apartamentami o powierzchni 40 tys. m kw.

Jak przypomina gazeta projekt zagospodarowania Portu Praskiego to cztery części: biurowa przy stacji metra Stadion Narodowy. Tu najwyższy wieżowiec ma liczyć 160 metrów. Odbudowana ma zostać część portowa. Tam powstaną budynki mieszkalne z punktami usługowymi i restauracjami. W porcie powstanie marina z miejscami do cumowania łodzi i przystanek tramwaju wodnego. Więcej w Gazeta Wyborcza Warszawa

>>Nowy pomysł na Port Praski. Powstała kolejna koncepcja Portu Praskiego

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 6.06.2012 14:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!