archirama.pl

Potwory współczesnej architektury. Konkurs architektoniczny

Bryły-monstra, przerażające hybrydy, połączenie współczesnej architektury z „czymś obcym” – takich zgłoszeń oczekują organizatorzy konkursu architektonicznego Monster

Konkurs architektoniczny - potwory we współczesnej architekturze
Fot: www.expandedenvironment.org/monster

Architektura – nie tylko współczesna – to połączenie tego, co nieożywione i żywe. Organizatorzy konkursu architektonicznego 2015 Expanded Environment Awards: MONSTER szukają projektów eksponujących to niezwykłe połączenie. Interesują ich kontrasty, groteskowe połączenia, dziwne obiekty złożone z nie pasujących do siebie nawzajem części.

Prace konkursowe powinny być ekstremalnymi kombinacjami brył, form czy materiałów, a także typów i programów. Do konkursu zgłaszać można zrealizowane obiekty, a także projekty niezrealizowane.

Rejestracja trwa do 22 maja 2015 za pośrednictwem strony konkursowej, zaś prace konkursowe nadsyłać można do 29 czerwca 2015. Ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego zaplanowane jest na sierpień 2015.
Główna nagroda to 5000 dolarów. Wysokość opłaty zgłoszeniowej to 50 dolarów dla studentów oraz 150 dolarów dla profesjonalnych projektantów.

Więcej informacji; info@expanedenvironment.org, strona konkursowa www.expandedenvironment.org/monster

Autor: KZ
Zdjęcia: www.expandedenvironment.org/monster
Data publikacji: 28.04.2015 16:26

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!