archirama.pl

Projekty domów: Zyskać przestrzeń domu za małą cenę

 Projekt modułowego domu ARTHAUSS160 ma łączyć prostą estetykę, energooszczędność i dużą przestrzeń. Do tego, to projekt domu, który ma być tani.

Dom modułowy

Projekt modułowego domu ARTHAUSS160

Fot: arthauss.pl

162 – metrowa powierzchnia domu energooszczędnego ART. 160 Modern stwarza możliwości do zagospodarowania sporej przestrzeni w wygodny dla wszystkich domowników sposób. Funkcjonalne rozmieszczenie aż 14 pomieszczeń na jednej kondygnacji umożliwia komfortowe warunki do zapewnienia zarówno prywatności, jak i miejsc, które zgromadzą wszystkich mieszkańców np. podczas wspólnego posiłku w obszernej jadalni lub odpoczynku w pokoju dziennym.

>>Modernizacja domu kostki. Przebuduj dom rodem z PRL na nowoczesny

Zaletą domu ART.160 Modern jest także wydzielenie w projekcie dwóch odrębnych łazienek i jednej toalety. Jest to rozwiązanie niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku dużej rodziny, która rozpoczyna dzień mniej więcej o tej samej porze. Z pewnością wygodną opcją są też dwie garderoby, które umożliwiają zachowanie porządku i swobodny dostęp do rzeczy wszystkim domownikom. Pionowy rozkład ART. 160 Modern z pewnością sprawdzi się też w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub starszymi osobami. Brak schodów zarówno ogranicza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, jak i zapewnia szybszą komunikację w poziomie.

Argumentem nie bez znaczenia jest także mniejsze, niż w przypadku domów piętrowych, zacienienie ogrodu otaczającego budynek parterowy. ArtHause ma być inteligentnym domem energooszczędny, który zapewniając pełny komfort użytkowania umożliwia zmniejszenie rachunków za zużycie energii nawet o 80 proc. Tak przynajmniej wynika z założeń projektantów. W połączeniu z zastosowaniem instalacji energooszczędnych, takich jak wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy turbiny wiatrowe możliwe jest pasywne pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu.

Każde z tych rozwiązań zapewnia optymalne, a przede wszystkim darmowe, korzystanie z odnawialnej energii. Co istotne, domy ArtHauss niemal w całości powstają w technologiach umożliwiających wykonywania prac montażowych niezależnie od pory roku i pogody. Modułowa konstrukcja domu sprawia, że zarówno przebudowa, jak i późniejsze modernizacje budynku są niezwykle łatwe. Projektanci twierdzą, że dom można zbudować w jeden miesiąc, a jego podstawowy koszt to 350 tys.

>>Domy i przedszkola z kontenerów. Konkurencja dla klasycznych projektów?

Autor: ArtHause
Zdjęcia: arthauss.pl
Data publikacji: 25.04.2012 14:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!