archirama.pl

Przedszkole z kontenerów? Zobaczcie projekt modułowego przedszkola architektów z Minimal Studio Architects

Podstawowe wytyczne przy projekcie architektury przedszkola z kontenerów to mobilność i elastyczność w kreowaniu budynku i przestrzeni.  Architektom z Minimal Studio Architects udało się uzyskać modułową przestrzeń przy jednoczesnym zachowaniu ciekawej formy i funkcji

Przedszkole z kontenerów? Zobaczcie projekt modułowego przedszkola architektów z Minimal Studio Architects
Fot: materiały prasowe

Architektura przedszkola modułowego projektu Minimal Studio Architects to budynek wolnostojący, parterowy z płaskim dachem o powierzchni zabudowy ok. 830 mkw. Głównym elementem konstrukcyjnym przedszkola są trzy rodzaje kontenerów. Dzięki temu bryła może łatwo być przebudowywana i rozbudowywana.

>> Domy z kontenerów - jakie mają zalety, ile kosztują domy z kontenerów?

Projekt przedszkola z kontenerów – główne założenia

Projekt przedszkola z kontenerów zakłada bryłę składającego się z modułu, który jest  budynkiem głównym, a także dodatkowych przestrzeni zbudowanych z jednakowych kontenerów będących tzw. modułami zmiennymi. W głównym budynku architekci zaprojektowali korytarz pełniącym także funkcję sali wystaw i wystąpień, hol wejściowy, a także wszystkie pomieszczenia administracyjne i techniczne. Moduł zmienny składa się z 7 kontenerów z wydzieloną przestrzenią na szatnię, salę główną, łazienkę i schowek. Każdy moduł architekci zaprojektowali z myślą o jednym oddziale przedszkolnym liczącym 25 dzieci. Podstawową formę budynku przedszkola z kontenerów zaprojektowanego przez Minimal Studio Architects są 4 moduły zmienne i 1 budynek główny. Dzięki temu architekci zaprojektowali 4 oddziałowe przedszkole dla 100 dzieci z możliwością rozbudowy i zmiany formy bryły. W sumie do budowy przedszkola o powierzchni 850 mkw architekci wykorzystali 58 w trzech rozmiarach.

Kontenery umożliwiają łatwe dołączanie kolejnych modułów

Rozbudowa bryły z kontenerów o dodatkowe oddziały przedszkola jest możliwa dzięki łatwemu systemowi dołączania nowych kontenerów. Projekt autorstwa Minimal Studio Architects zakłada konstrukcję identycznych modułów zmiennych, które w razie potrzeby można powiększać o dodatkowe kontenery. Elewacja budynku obłożona jest kasetonami przymocowanymi do ram kontenerów, wnętrze zaś wypełnia drewno.

Wnętrza kontenerów

Wnętrza kontenerów zaprojektowano w jednolitym stylu komponującej się z bryłą budynku. Wnętrza modułów przedszkola łączą się z otoczeniem, poprzez duże okna rozsuwane na tarasy. Tarasy drewniane to spójne części wnętrza przedszkola, dające możliwość nauki i zabawy na świeżym powietrzu.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.04.2013 18:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!