archirama.pl

Studia 2013. Rekrutacja na studia: architektura i urbanistyka. Ciągle masz szansę zostać studentem architektury! Pierwsza część katalogu szkół niepublicznych z architekturą i urbanistyką!

Studia 2013. Państwowe uczelnie zakończyły już rekrutację na studia na kierunek architektura i urbanistyka. Jednak ciągle możesz zostać studentem architektury i urbanistyki – trwa rekrutacja na uczelnie niepubliczne! Zobacz, gdzie możesz studiować!

Rekrutacja na studia 2013 - architektura i urbanistyka na uczelniach niepublicznych

Rekrutacja na studia 2013 - architektura i urbanistyka na uczelniach niepublicznych

Fot: Photos.com

Studia 2013. Architektura i urbanistyka. Uczelnie niepubliczne prowadzące kierunek architektura i urbanistyka kontynuują swoje rekrutacje. Kandydaci, którzy dalej chcą rozpocząć studia 2013 mogą skorzystać z ofert uczelni prywatnych. Przejrzeliśmy stronę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i wyłapaliśmy, mamy nadzieję że wszystkie, uczelnie niepubliczne, na których wciąż możesz zapisać się na studia 2013 na kierunku architektura i urbanistyka!

Studia 2013 na uczelniach niepublicznych – architektura i urbanistyka

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach – uczelnia prowadzi studia inżynierskie trwające 8 semestrów oraz studia magisterskie uzupełniające trwające 4 semestry. Rekrutacja prowadzona jest na podstawie dostarczonych dokumentów aż do wyczerpania limitu miejsc, nie ma egzaminów wstępnych. Co więcej nie obowiązuje punktacja za przedmioty maturalne, jak również nie wymagamy matematyki na świadectwie maturalnym. Za studia 2013 pierwszego stopnia zapłacimy 3650 zł za semestr (studia stacjonarne), 3500 zł za semestr– studia niestacjonarne. Studia II stopnia kosztować nas będą: 4100 zł za semestr – studia stacjonarne oraz 3900 zł za semestr – studia niestacjonarne.

>> Przeczytaj o zarobkach architektów. Jaką masz perspektywę po studiach?

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie – uczelnia prowadzi rekrutację na studia 2013 na studia architektura. Proponowana jest rekrutacja na dwa stopnie kształcenia: inżynierski oraz magisterski. Aby podjąć studia 2013 na tej uczelni poza wymaganymi dokumentami trzeba także zaprezentować prace, które oceniane są przez komisje rekrutacyjną. Teczka powinna zawierać minimum 10 prac formatu 50x70 cm w trzech kategoriach: 3 rysunki z natury - pejzaż, 3 rysunki z natury - architektura, 3 rysunki martwej natury (proste bryły geometryczne, sprzęty, krzesło, stół, tkanina), minimum 1 rysunek z wyobraźni na temat architektury. Na tej uczelni za studia pierwszego stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym zapłacimy 3700 zł za semestr. Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc.

Architektura i urbanistyka – studia 2013 na uczelni niepublicznej. Gdzie trwa rekrutacja

Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Krakowie – uczelnia przyjmuje kandydatów bez egzaminu wstępnego, jednak trzeba przedstawić teczkę z pracami plastycznymi. Jeżeli komisja pozytywnie oceni prace, a kandydat dostarczy wszystkie wymagane dokumenty, zostaje przyjęty na studia. Prowadzone są tu tylko studia pierwszego stopnia. Za semestr nauki zapłacimy 3500 zł. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy – uczelnia prowadzi studia 2013 na kierunku architektura i urbanistyka – tylko studia inżynierskie. Rekrutacja trwa do 25 września i nie ma egzaminów wstępnych. Należy dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz wniosek o przyjęcie na studia. Za pierwszy semestr zapłacimy tu 3055 zł, za drugi 3360 zł, a za trzeci i wyższe 3695 zł.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie – oferta studiów inżynierskich, które trwają 3,5 roku. Jest to kolejna uczelnia, która poza kompletem dokumentów wymaga od kandydata teczki z minimum 10 pracami plastycznymi, w technice ołówkowej, w formacie 50x70 cm. Prace w pięciu kategoriach: 2 rysunki martwej natury – kompozycja z prostych brył geometrycznych, 2 rysunki z natury, 2 rysunki z wyobraźni, 2 szkice z natury - architektura polska, 2 rysunki z wyobraźni na temat architektury – obiekty historyczne murowane lub drewniane, architektura fantastyczna, futurystyczna. W 4 ostatnich kategoriach rysunki były wzbogacone o postacie ludzi, zwierząt. Do 30 sierpnia można składać dokumenty, a od 9 września rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne.

Przeczytaj druga część naszego przewodnika po przywatnych uczelniach z kierunkiem architektura i urbanistyka 

Wyższa Szkoła Zawodowa „Kadry dla Europy" w Poznaniu – wystarczy tylko przyjść i zapisać się na studia. Za semestr studiów stacjonarnych zapłacisz 2950 zł, a niestacjonarnych 2700 zł (cena jeżeli zgłosisz się przed 15 lipca). Opłaty za semestr po 15 lipca: 3400 zł za semestr studiów stacjonarnych i 3150 zł za semestr studiów niestacjonarnych.

Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 7.09.2013 18:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!