Architektura
ARCHITEKTURA
Wnętrza restauracji Magdy Gessler

Restauracje Magdy Gessler. Jak wyglądają wnętrza restauracji prowadzącej „Kuchenne rewolucje”

  • Komentarze

magda gessler wystrój restauracji

Wnętrze restauracji "Gar".

Fot: gar.com.pl

W restauracjach Magdy Gessler słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego "Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt" nabierają nowego znaczenia. Przedstawiamy wnętrza restauracji Magdy Gessler, słynnej restauratorki, znanej również z programu „Kuchenne rewolucje”.

Magda Gessler, szerszej publiczności znana ze swojego autorskiego programu "Kulinarne rewolucje", w którym pomaga stanąć na nogi podupadającym restauracjom, to przede wszystkim prężnie działająca restauratorka. W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia powszechnie cenionych i popularnych jadłodajni. Wszystkie je łączy jedna zasada, którą kieruje się właścicielka – „ma być smacznie, jak u mamy”.

Jak wyglądaja wnętrza restauracji Magdy Gessler 

Nie samym chlebem jednak człowiek żyje, co Gessler, w końcu absolwentka hiszpańskiej ASP, wie najlepiej.  Jej restauracje to ożywione dzieła sztuki, a wystrój i atmosfera wnętrz, są tak samo ważne, jak serwowane w nich posiłki. Dlatego też przyciągają najznamienitszych gości z różnych zakątków świata. Brytyjską rodzinę królewską, hiszpańską arystokrację, amerykańskich dyplomatów, jak Henry Kissinger, czy Zbigniew Brzeziński, francuską śmietankę towarzyską – Catherine Deneuve, Romana Polańskiego. Lista wielkich nazwisk, które gościły w progach restauracji Magdy Gessler jest bardzo długa.

>>Futurystyczna restauracja w Łodzi – aranżacja wnętrz z ciętej sklejki 

Wystrój wnętrz restauracji Magdy Gessler jest paralelny z jej odczuwaniem smaku i dobrej kuchni. Tradycyjny ale nie rygorystycznie trzymający się przepisu. Nastrojowy i przytulny, nieprzytłaczający bogactwem i sztywnymi obrusami, a jednak elegancki. Żywy i pachnący, bo tak samo jak wygląd, liczy się również zapach wnętrza. Stąd nie znajdziemy tam sztucznych krzewów i kwiatów, okrągłych, plastikowych nienaturalnie połyskujących jabłuszek. Wszystko jest prawdziwe i świeże.

Każda z restauracji magdy Gessler ma swoją własną specyfikę, ale wszystkie łączy charakterystyczny styl ich właścicielki.

„U Fukiera” – najstarsza z restauracji otworzonych przez Magdę Gessler znajduje się w kamienicy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Tak jak menu Fukiera, również wystrój nawiązuje do dawnych staropolskich tradycji. Przeważają naturalne materiały jak drewno, czy kamień. Ściany udekorowane są obrazami, na których uwiecznione są polskie krajobrazy i kluczowe dla polskiej historii postaci. Stoły nakryte są obrusami i serwetami wykonanymi z naturalnych materiałów nawiązujących do dawnych tradycji tkackich. Piwnica, śladem jej pierwotnego przeznaczenia, służy nie tylko jako jedna z sal jadalnych, ale również miejsce, w którym właścicielka kolekcjonuje najbardziej wartościowe roczniki win.  Kolekcja win znajdująca się u Fukiera, w której zbiorach znajdowały się egzemplarze z XVII wieku przetrwała aż do 1939 roku, kiedy to podczas okupacji Warszawy naziści ogołocili ją do cna. Teraz, tak jak cała fukierowska kamienica odzyskuje dawny blask.

„Zielnik”, to restauracja – kawiarnia zlokalizowana na warszawskim Starym Mokotowie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dreszera i ogrodów przy ulicy Odyńca. W środku panuje bardzo domowa, wręcz babcina atmosfera, delikatne światło i tkaniny w ciepłych kolorach. Ściany zapełnione są obrazami jak z kart tytułowego zielnika – wizerunkami roślin, krzewów i polnych kwiatów. Nie brakuje również żywych okazów zieleni. Przed wejściem rosną ogromne zielone krzewy, które nocą podświetlane są tysiącem migoczących światełek, a środek pełen jest żywych,  zielonych roślin i świeżych kwiatów.

„Gar” znajduje się w samym centrum Warszawy, w kamienicy naprzeciwko Filharmonii Narodowej, u zbiegu ulic Jasnej i Sienkiewicza. Co dwa lata wymieniane jest menu „Gara”. Najpierw była to kuchnia polsko-francuska, teraz włoska. Wnętrze jest bardzo przyjazne i bezpretensjonalne, bez niepotrzebnego zadęcia. W środku panuje ciepła, południowa atmosfera. Proste meble z jasnego drewna, naścienne wizerunki legendarnych postaci z kręgu włoskiej kultury i przeplatające się kolory pomidorów, mozzarelli i bazylii tworzą neapolitański klimat w samym centrum polskiej stolicy.

>>Szalony sen cukiernika – restauracja Urban Interiorites w Tokio

przeczytaj rowniez
Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: gar.com.pl
Data publikacji: 14.04.2012 13:20
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.